spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

Pegasus yönetiminin türbülanslı basın açıklaması

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

21 Ekim 2010 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen – Bodrum seferini yapan 2009 yapımı  PC176 sefer sayılı uçağımızın havalandıktan kısa bir süre sonra tekrar limana iniş yaptığı yönünde tarafınıza ulaşan bilgilere açıklık getirmek isteriz.

       

Belirtilen uçuşta, kaptan pilotumuz, kokpit camından gelen bir ses nedeniyle havalimanına geri dönme kararı almış ve yerde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, uçuş güvenliği açısından sakıncalı bir durum olmadığı saptanmıştır.

       

DHMİ ve Sivil Havacılık Müdürlüğü’nün kuralları gereği kapılarını kapattıktan sonra tekrar park pozisyonuna geçen tüm uçaklar için uygulandığı üzere, güvenlik ve uçuş izin formları tekrar doldurulmuştur. Uçak havalimanına dönüş yaptığı için ilk kalkış ve geri dönüşünde harcadığı yakıt takviye edilmiştir. Tüm bu süreçlerin ardından Sivil Havacılık’tan kalkış için tekrar izin alınarak uçağımız yeniden havalanmıştır. İlk kalkışında eksik yakıtla kalkışı kesinlikle söz konusu değildir.

       

Bu süreçte kaptan pilotumuzun misafirlerimizi bu detayda ve kapsamda bilgilendirmediği  anlaşılmış, bu da yanlış anlamaya neden olmuştur. Kendisi Pegasus Hava Yolları yönetimi tarafından uyarılmıştır.

       

Yaşanan bu süreçten dolayı değerli Pegasus misafirlerimizin ve tarafınızın göstereceği anlayışa şimdiden teşekkür ederiz.

       

Saygılarımızla,
        PEGASUS
HAVA YOLLARI YÖNETİMİ

       

Not: 21 Ekim Perşembe günü Bodrum’a giderken, Pegasus Havayolları uçağı havalandıktan 10 dakika sonra geri dönmüş, hiçbir açıklama yapmadan yolcuları havaalanında 1,5 saat bekletmişti…

       


       

İŞTE MANŞETİMİZE TAŞIDIÐIMIZ VE KISA BİR ZAMANDA TÜM İNTERNET MEDYASINDA PAYLAŞILAN VE GÜNDEME BOMBA GİBİ OTURAN O ”SKANDAL HABERİ ”OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika