spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Pegasus’un ücretli iş başvurusuna tepkiler artıyor

Seçtiklerimiz

İş başvurusunda bulunan işsiz adaylar Tüketici Platformu Sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlerle Pegasus Hava Taşımacılığı’nın “Ücretli Başvuru” sistemini eleştirdiler. “Pegasus iş başvurusu için neden kredi kartından 15 lira istediğini anlamıyoruz” diyen vatandaşlar, tepkilere neden olan 15 liralık iş başvurusu için tepkilerini şöyle dile getirdiler:

       

“Pegasus Havayollarının internet sitesinde İnsan Kaynakları Bölümü’nden açık iş ilanına başvuru yapmak istedim. Gerekli olan bilgiler için cv isteniyor. Cv’niz hazırsa dahi iş başvurusu yapamıyorsunuz. Havayolu’nun kendi internet sitesinden bir de iki tane iş bulma sitesine yönlendiriliyorsunuz. O sitelerden birini tercih edip başvuruyu tamamlamak istiyorsunuz. Tam da başvurunuzu tamamladığınızı düşünürken karşınıza aniden bir kutucuk çıkıyor.

       

Kredi kartı numaranız isteniyor. Ardından bu iş başvurunuz için kredi kartınızdan 15 lira kesileceği belirtiliyor. Ben iş başvurusu yapacağımı sanırken Pegasus’un benden 15 lira istediğini öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Bu iş ilanlarına binlerce insan başvurmak ister. İşe alınmayan binlerce vatandaşın paraları ne olacak”

       

15 TL İade Edilmiyor

       

Pegasus’un “Ücretli Başvuru” olarak tanımladığı uygulamada diğer bir dikkat çeken nokta ise iş başvurusu için ödenen 15 liranın sadece bir sene için geçerli olması. Pegasus’un internet sitesinde yer alan başvuru ilanında ücret uygulaması hakkında şu bilgilere yer veriliyor:

       

“Alınan başvurular sistemimize ulaştığında başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme mesajı gönderilmektedir ve başvurular değerlendirilerek ilgili pozisyon ya da uygun olan diğer açık pozisyonlarımız için olumlu bulunduğunda sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru ücreti, birden fazla ilana başvurulsa bile bir defa ödenmekte ve bir yıl süre ile geçerli olmaktadır. Kişisel bilgilerinizin güvenliği Başvurunuzun Pegasus tarafından alınması, İnsan Kaynakları bölümü tarafından değerlendirilmesi ve geri bildirim süreci için 15 TL hizmet bedeli, aşağıda tamamlayacağınız süreçte, kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Bu hizmet bedeli hiç bir şekilde tarafınıza iade edilmeyecektir. Ayrıca 1 yıl boyunca yapacağınız diğer başvurulardan ücret talep edilmeyecektir.”

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika