spot_img
spot_imgspot_img
6.9 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Pegasus Airlines Yöneticileri, Dijitalleşme ve Müşteri Deneyimini Geliştirme Stratejilerini Tartıştı

Seçtiklerimiz

Pegasus Airlines CEO’su Güliz Öztürk, Lizbon’da Havacılık Festivalinde Sürdürülebilirlik ve Büyüme Hedeflerini Paylaştı

Pegasus Airlines CEO Güliz Öztürk, Türkiye’nin önde gelen düşük maliyetli taşıyıcısı, ve üst düzey yönetim ekibi, 27-28 Eylül 2023 tarihlerinde FIL – Lizbon Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen World Aviation Festivali sırasında son sürdürülebilirlik, çeşitlilik, filo genişlemesi ve dijital haberleri paylaştılar.

Güliz Öztürk, 27 Eylül’de Bloomberg sunucusu Guy Johnson ile bir röportajda Pegasus’ün seyahat talebine dayalı büyüme planlarını, yakıt fiyatlarının uçak biletlerine etkisini, yakıt koruma ve sürdürülebilirlik konularını paylaştı. Güliz şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik ve çeşitlilik, göz ardı edemeyeceğimiz zorluklar değil. Cesur hedefler belirlememiz ve onları koruma konusunda tutkulu olmamız gerekiyor… hem gezegen için hem de gelecek nesiller için.”

Pegasus Airlines, Net Sıfır 2050 Hedefine Ulaşma Taahhüdünde Bulundu

Öztürk ayrıca havacılığın geleceği, karlılık, sürdürülebilirlik zorlukları ve yapay zeka konulu bir CEO paneline katıldı. Havacılığın bugün en baskın konularından biri üzerine yorum yaparken, şunları söyledi: “Net Sıfır 2050 hedefimize ulaşmak için SAF üretim için yöntemler bulmalı, doğru teşvikleri sunmalı ve endüstri genelinde işbirliği yapmalıyız. Doğru üretim yetenekleri ve teşviklerle, havacılık endüstrisi net sıfır hedeflerine ulaşmanın bir yolunu bulacaktır.” Çeşitlilik ve dahil ediciliğe dair bir panelde ise şunları söyledi: “Takımlarımızda çeşitli seslere sahip olmak ve farklı fikirlere açık olmak, işbirliğine farklı ve geliştirilmiş bir memnuniyet getirir. Dahil edici liderlik yolunun ilerisi budur.”

Pegasus Airlines Yöneticileri, Dijitalleşme ve Müşteri Deneyimini Geliştirme Stratejilerini Tartıştı

Pegasus Airlines’in CCO’su Onur Dedeköylü, Covid sonrası patlamadan sonra yolcu davranışlarını incelediği bir CCO paneline katıldı ve müşteri deneyimini geliştirmek için yapay zeka/makine öğrenme, dijitalleşme konularını tartıştı: “Pandemi sonrası dönemde yolculara esneklik sunmamız ve bu gerçekleştirmek için farklı yollar aramamız gerekiyor. Bu, yolcuların bütçe tercihlerine en iyi uyan uçuş seçeneklerini, yaşam tarzlarına en uygun sadakat programlarını ve yan hizmet ürünlerini sunmayı içerir. Yolcularımıza çeşitlilik, özgürlük ve esneklik sunmak önemlidir.”

CIO Barış Fındık, teknolojik dönüşümlerin gücünü nasıl kullanıp AI/ML uygulamalarını nasıl değerlendirdiği hakkında değerli görüşler paylaştı. Yeşil hedeflerin verimlilikle el ele gittiği konusunda konuşurken şunları ekledi: “Bir havayolunu daha verimli hale getirebilirseniz, aynı zamanda daha yeşil hale gelir. Şirketin amacı daha verimli hale getirmek olmalıdır.” Barış Fındık ve Onur Dedeköylü tarafından düzenlenen ortak bir oturumda, AI ve ML kullanımıyla öz hizmeti, erişilebilirlik ve catering çözümlerini geliştirmek için örnekler verdiler ve Pegasus’un müşteri yolculuğunun her aşamasında tekliflerini kişiselleştirmek için kullandığı stratejileri açıkladılar.

Pegasus’un Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü Ahmet Bağdat, dijital pazarlama panelinde şunları söyledi: “Kişiselleştirme bizim için önemli bir odak noktasıdır. Verinin kişiselleştirme ve sadakat üzerindeki kritik rolünü anlıyoruz. Hedef kitlenin tercihlerine uygun kampanya iletişimleri oluşturuyoruz.” Ayrıca, genç nesneyi çekmede, yan gelirleri artırmada ve misafir dijital deneyimini geliştirmede etkileyici pazarlamanın rolünü tartıştı.

Veri Analitiği ve Sadakat Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Durak, Pegasus’un dijital dönüşümünü ve sadakat programlarını anlattı: “Sadakat programlarının ilgi çekiciliğini ve cazibesini sürdürmek için sürekli iyileştirme gereklidir. İlk adım, tüketicileri aktif olarak dinlemeyi, geri bildirimlerini değerlendirmeyi, tekliflerimizi geliştirmek için teknoloji ve veriyi kullanmayı ve bu teklifleri stratejik ortaklıklar aracılığıyla güçlendirmeyi içerir.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika