spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

OR-Gİ Havaalanı karşıtları deşifre oldu

Seçtiklerimiz

OR-Gİ Havaalanı  karşıtları deşifre oldu
       
        Trabzon Belediye Başkanı Orhan  Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, Ordu-Giresun (OR-Gİ) Havaalanının ‘gereksiz’  olduğuna dair yaptığı iddia edilen açıklama Ordu’da tepki topladı.
       
        Ordu  Genç İş Adamları Derneği Başkanı (ORGİAD) Ayhan Kaymaz, OR-Gİ Havaalanı  ile ilgili olarak Ordu ve Giresun illerinin haricinde hiç kimsenin  haddini aşarak yorum yapmaya hakkı olmadığını belirtti. Yapılan bu  açıklamanın Ordu ve Giresun’dan gelerek Trabzon havaalanını kullanan  yolcu sayısının çok olduğunun da açık bir göstergesi olduğuna dikkat  çeken Kaymaz, "Bu açıklamalar ayrıca OR-Gİ havaalanının ‘rantabl  olmayacağı’ yönünde açıklama yapan siyasilerimiz için de mesaj  niteliğindedir. Ordu ve Giresun’a yapılacak olan yatırımları, hiç kimse  kendi potansiyeli ve menfaati doğrultusunda engelleyemez. Bugüne kadar  Ordu ve Giresun, bu illerle aynı coğrafi konuma sahip olmasına rağmen  daha az gelişmiş ve yatırımlardan daha az pay almıştır. Artık Ordu ve  Giresun bu dar alandan çıkacak ve hızla kalkınacaktır" dedi.
       
        "OR-Gİ  KARŞITLARI DEŞİFRE OLDU"
       
        Ordu ve Giresun’un  kalkınmasının aynı zamanda bölgenin kalkınması olduğuna dikkat çeken  Kaymaz, "Ordu ve Giresun’un kalkınması Trabzon’a da fayda getirecektir.  Trabzon Belediye Başkanı, Trabzonspor’un şampiyon olduğu senelerde  Orduspor, Giresunspor ve Karadeniz’in diğer illerinin takımların da aynı  ligde olduğunu unutmasın. Bundan en büyük faydayı Trabzon görmüş ve  Trabzonspor şampiyonluklar yaşamıştır. Kendisine hatırlatmak üzere bu  örneği veriyorum. Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun  OR-Gİ ile ilgili yapmış olduğu açıklama, OR-Gİ ile ilgili yapılan gizli  engellemelerin ve gizli düşüncelerin de açığa çıkmış halidir. Yapılan bu  açıklamadan, OR Gİ projesini ilgisiz kişilerin yorumlarına mahkum eden,  OR-Gİ havaalanını açıklanan tüm vaatlere ve sözlere rağmen bir türlü  gerçekleştirmeyen siyasilerimiz sorumludur. Şimdi siyasilerimize daha  büyük sorumluluk düşmektedir. Belediye Başkanına en iyi cevabı OR-Gİ  havaalanı kararını aldırarak siyasilerimiz vermelidir. Aksi takdirde bu  yapılan açıklamaların ve düşüncelerin altında kendileri kalacaktır" diye  konuştu.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika