spot_img
spot_imgspot_img
11.9 C
İstanbul
Cumartesi, 20 Nisan 2024

Onur Air’e ‘Başarılı İhracatçı Ödülü’ verildi

Seçtiklerimiz

İstanbul Ticaret Odası, 2008 yılında ülkemize en çok döviz kazandıran şirketlerin listesini açıkladı ve bu şirketlere “Başarılı İhracatçı Ödülü” verdi. Gerçekleştirdiği ihracatla gümüş madalya alan Onur Air bu ödülü kazanan tek özel havayolu şirketi oldu.

       

Elde ettiği yüksek ihracat rakamları neticesinde 2000 yılından beri her sene İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) ödül alan Onur Air, bu kez 2008 yılında ülkemize 365 milyon dolar döviz girdisi sağlayarak “Gümüş Madalya” almaya hak kazandı.

       

2008 yılında gerek ABD’de başlayıp Avrupa’ya kadar uzanan ekonomik kriz gerekse de 140 doları yakalayan yakıt fiyatlarının etkisiyle birçok havayolunun küçüldüğünü, 50’ye yakın şirketin ise uçuş hayatından çekildiğini belirten Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu,  “Dünya ekonomisi ve havacılık endüstrisi açısından böylesi zor bir yılda istikrarlı uçuşlarını devam ettiren Onur Air’in İTO tarafından ihracat sıralamasında “Gümüş Madalya”ya layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

       

30 uçaklık filoyla hedef altın madalya almak
        Onur Air’in hedefinin her zaman en üst ödülü elde etmek olduğunu söyleyen Bolukçu “2010 yılında 6 uçak ve 560’a yakın yeni personel Onur Air bünyesine katıldı. Uçak sayısını 30’a, koltuk kapasitesini ise 7 bin 18’e çıkaran Onur Air ülkemize hem turist hem de döviz girdisi anlamında büyük katkılar yapmaya devam edecektir. Dolayısıyla bundan sonraki yıllarda hedefimiz altın madalya almaktır” dedi.

       

2008 yılında gerçekleştirdiği yüksek ihracat nedeniyle ödüle layık görülen firmaların değerlendirilmesi İTO tarafından 2009 yılı süresince yapıldı ve liste 2010 yılının Temmuz ayında açıklandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika