spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Online check-in için ne kadar zamanınız var?

Seçtiklerimiz

Doğru bir planlama seyahat hazırlıklarını hızlandırıyor. Havaalanına gitmeden önce yapılan online check-in işlemleri de seyahatseverlere vakit kazandırıyor ve uçağa bir an önce ulaşmalarına yardımcı oluyor. Skyscanner, online check-in‘in seyahatseverler tarafından ne kadar tercih edildiğini ve farklı havayollarının yolcularına online check-in için ne kadar süre tanıdığını araştırdı.
 
Seyahatseverlerin %48’i rezervasyondan hemen sonra online check-in yapıyor
 
Skyscanner tarafından uluslararası çapta gerçekleştirilen araştırma, seyahatseverlerin %48’inin rezervasyondan hemen sonra online check-in yaptığını, %26’sının ise uçuştan en az 30 gün önce online check-in yapmayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Araştırmanın diğer öne çıkan sonuçları, uçağın kalkışına en yakın zamanda check-in yapanların oranının %20 olduğuna ve seyahatseverlerin %6’sının online check-in yapmadığına işaret ediyor.
 
Online check-in hizmeti süreleri 23 saatten 30 güne kadar farklılık gösteriyor
 
Skyscanner’ın 11 havayolunun yolcularına tanıdığı online check-in süreleriyle ilgili yaptığı incelemeye göre havayollarının farklı destinasyonlara uçuş için verdiği online check-in hizmeti süreleri 23 saatten 30 güne kadar değişiklik gösteriyor. Düşük maliyetli hizmet veren havayollarının daha erken check-in imkanı sunduğunu ortaya koyan inceleme ayrıca havayollarının tamamının İngilizce mobil uygulamaları olduğunu ve 11 havayolundan 4’ünün Türkçe mobil uygulaması da bulunduğunun altını çiziyor.
 
Karşılaştırılan havayolları arasında Easyjet, uçuşlardan 30 gün öncesine kadar online check-in imkanı sunması ve yolcularına en uzun süreyi tanımasıyla dikkat çekiyor. Yerli havayolları arasında yolcularına online check-in için Pegasus 72 saat, Atlas Global 48 saat, Türk Hava Yolları ve Onur Air ise 24 saat süre tanıyor. Online check-in’lerin kapanış süreleri ise destinasyona göre uçuştan 4 saat ile 40 dakika öncesine kadar farklılık gösteriyor.
 
Skyscanner’dan havaalanında vakit kazandıracak ve online check-in kazalarının önüne geçmeye yardımcı olacak tüyolar;
 
Mümkün olan en erken tarihte online check-in işlemlerinizi internet siteleri üzerinden gerçekleştirmelisiniz.
Biletinizi bilgisayarınıza kaydedip çıktısını alın. Özellikle EasyJet, Ryanair gibi uygun fiyatlarla hizmet sunan havayollarıyla uçarken bu işlem size avantaj sağlayacak. Ayrıca uçak biletinizi saklamak için Passbook (iOs) ya da Samsung Wallet gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.
Tatiliniz süresince internet erişiminiz yoksa ya da kısıtlıysa havayollarının uygulamalarını indirerek online check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz. Havayollarının uygulamalarını kullanmak internet gereksiniminizi minimuma indirecektir.
Havayollarının yolcularına tanıdığı online check-in süreleriyle ilgili daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika