spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Nihat Özdemir: 3. Havalimanı inşaatında sorun yok

Seçtiklerimiz

THY’ye ait bir uçakla Houston’a giden Nihat Özdemir, Atatürk Havalimanı’nda 3. Havalimanı inşaatı ile ilgili olarak çıkan haberleri değerlendirirken şunları söyledi:

"Hepinizin bildiği gibi havacılık sektörü Türkiye’nin coğrafi konumundan, hem de bizim sivil hava yollarımızın çok hızlı büyümesinden dolayı artık İstanbul dünyanın en büyük hub merkezlerinden birisi oldu. Biz inşallah 2018’in başında Ocak ayında 90 milyon kapasiteli dünyanın en büyük terminali ile birlikte 3. Havalimanı’nı devreye alacağız. Çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız dünkü konuşmasında ‘ Havadan helikopterle dolaştığımda aşağıda bir karınca ordusu vardı’ dedi. O karınca ordusunun manası iş makineleriydi. Şu anda 5 binin üzerinde çalışanımız var. bin 200 kamyon çalışıyor. 2 bine yakın iş makinesi çalışıyor. Hızla 2018’in başına bu havalimanın yetiştirmeye çalışıyoruz. Finansman konusunda da hiçbir sıkıntı yok. Finansman işlerinin tamamı çözüldü. Sorun yok zaten şu anda harcamaları köprü kredi ile yapmaktayız. En kısa zamanda finansman anlaşmasını da yapacağız. Hem Türk çevre raporunu aldık, hem de uluslararası çevre raporunu aldık. Herhangi bir hukuksal dava konusu söz konusu değil. Hızla hedefe doğru ilerliyoruz.

Bazı maalesef spkülatif haberler oluyor. Danıştay’dan lehimize çıkan kararlar aleyhimizdeymiş gibi bazı gazetelerde haberler çıktı. Bunlar doğru değil. Gerekli açıklamaları yaptık. Sorun yok. Bu havalimanı Türkiye’nin, İstanbul’un bir ihtiyacı değil. Bence Avrupa’nın yakın coğrafyanın ihtiyacıdır. Bunun farkındayız. Houston’a gitmemin sebebi sağlıkla ilgili sevgili eşim biraz rahatsız. Onun yanına gidiyorum. Ramazan ayı çok yoğun geçti. Dolayısıyla gidemedim."

‘FB CEKETİMİ ASTIM’

Limak Holding Başkanı Özdemir, Fenerbahçe’nin yaptığı transferler konusunda sorulan bir soruya ise," Ben artık TFF Başkan Vekiliyim. Artık bağımsızım. Fenerbahçe ceketimi astım. Ama gördüğüm kadarıyla Fenerbahçe çok iyi transferler yaptı. İnşallah uyumlu bir futbol oynayarak ülkemizi Şampiyonlar Liginde temsil ederler " yanıtını verdi.

İKRAMİYELER BU SABAH ÖDENMEYE BAŞLADI

Nihat Özdemir dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 2 bin 500 liralık ikramiyelerin bu sabahtan itibaren ödenmeye başladığını belirterek şunları söyledi:

" 3 Havalimanı şantiyesini Sayın Cumhurbaşkanımız ziyaret ettiler. Havadan helikopterle çalışmaları izlediler. Akşam iftarda çalışanlarımızla birlikte gayet güzel bir iftar programı yapıldı. Daha sonra yaptığı konuşmayla bize şevk ve moral verdi. Daha önce bitirmemiz için daha fazla çalışmamız gerektiğini bize ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımız bize ‘bayram öncesi çalışanlarınıza bir şey düşünüyor muzsunuz?’ diye sordu. Kendisine fikrimizi söyledik ve açıklamasını da kendisinin yapmasını rica ettik. Bu müjdeyi çalışanlarımıza kendisi verdi. Bu sabahtan itibaren de 5 bin çalışanımıza 2 bin 500 lira ikramiye vermeye başladık. Şu anda 5 bin olan çalışanımızı 30 bin’e çıkaracağız."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika