spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Moskova’da Bazı Uçuşlar İptal Edildi

Seçtiklerimiz

22 Aralık 2018 Cumartesi gecesi Moskova’nın bir çok havaalanında hava muhalefeti nedeniyle uçak seferleri aksamaya uğradı.

Moskova’nın en önemli hava alanları olan  Vnukovo Havaalanı, Domodedovo Havaalanı Sheremetyevo Havaalanlarında sekiz uçuş iptal edildi. Otuz altı uçuş ise hava koşulları nedeniyle geç uçuşa geçti.

 
Moskova Vnukovo Havaalanında 22 Aralık 2018 Cumartesi günü sabah 09:00’da uçuşa geçmesi gereken dokuz uçaktan yedisi geç hareket etti ve bir uçuşta iptal edilmek zorunda kaldı.

Vnukovo Havaalanında sabah erken saatlerde kalkması gereken uçaklar geç saatlere kadar bekletildi ve toplamda dokuz uçuş ertelendi.

 
Moskova Domodedovo Havaalanında ise, yirmi uçuş ertelendi ve yedi uçuş iptal edildi. Domodedovo Havaalanından geç kalkan uçaklar Yeni Urengoy ve Perm Havaalanlarına kadar uçabildiler.
 
Moskova Havaalanı yetkilileri uçuşların geç gerçekleşmesi konusunda basına yaptıkları açıklamalarda; Havaalanlarımızda yolcularımızın can güvenliklerine önem verdiğimizden dolayı her bir uçağın uçuş güvenliğini sağlamak için özel işlemler yapılarak pistlerimizin temizlenmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri yapmadan uçaklarımızın hava alanından ayrılması yolcularımızın can güvenliği açısından tehlike arz ettiğinden dolayı bazı uçuşlar iptal edilmiş bazı uçuşlarda hava alanlarından geç kalkış yapmak zorunda kalmışlardır. Hava muhalefeti sorunları çözüldüğünde, hava trafiğinde oluşan aksamalar çözülecektir açıklamaları yapıldı.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika