spot_img
spot_imgspot_img
26.9 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

MH370’e Ait Enkaz Görüntüleri Bulundu

Seçtiklerimiz

Malezya Havayolları’nın MH370 uçuşunun 8 Mart 2014’te ortadan kaybolması tarihteki en büyük arama misyonlarından birini başlattı, ancak Avustralya, Malezyalı ve Çinli araştırmacıların dört yıllık multi-milyon dolarlık ortak operasyonu uçağın herhangi bir işaretini bulamadı.

Bir amatör İngiliz MH370 araştırmacısı, Tayland ve Myanmar kıyılarındaki okyanus tabanında kayıp Malezya Havayolları jetinin olabileceğini gösteren bir uydu görüntüsü bulduğunu iddia ediyor.

Havacılık güvenliğinde çalışan adam, "Sudaki bir düzlemin şekli gibi gözüküyor. Bunun olabileceğine dair bir his var. Bu onun şekli. Yukarıdan bakarsanız, oldukça küçük olduğunu biliyorum, ama sırtlar ve höyükler bunun olabileceğini düşünmemi sağladı.” dedi.

Malacca Boğazı’ndaki Phuket Adası yakınlarında radar ekranlarına yansıyan görüntü, dört yıldan uzun süredir kayıp olan Malezya Havayolları’nın MH370 uçağına ne olduğu konusunda bir teori ortaya çıkardı.

Uzmanların çoğu, uçağın Andaman Denizi’ne doğru keskin bir dönüş yaparak ve daha sonra güneyi izlendikten sonra Hint Okyanusu’na çarptığını düşünüyor. Diğerleri, jetin kuzeye döndüğünü iddia ediyor. En son teoriye göre de uçak, Kamboçya ormanına düşmüş olabilir.

 
MH370, 239 yolcu taşıyordu ve 8 Mart 2014’te Kuala Lumpur’dan Pekin’e rutin bir uçuştayken kaybolmuştu. 8 Mart 2014 günü saat 12: 14’te Malacca Boğazı’nda Phuket Adası yakınlarındayken pilotlarla temas kaybedilmişti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika