spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Mardin Havaalanı İçin İsim Teklifi

Seçtiklerimiz

Kızıltepe AK Parti Gençlik Kolları Kasım ayında faaliyete geçecek Mardin Havaalanı isminin "Selahadin-i Eyyubi Havaalanı" olması için Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a Mektup gönderdi.

Kızıltepe Eski Hastane Caddesi’nde bulunan PTT merkez binası önünde açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Nülifer Mardin havalimanının  yeni terminal binasının ismi ile ilgili Başbakan Erdoğan’a mektup gönderdiklerini mektubun içeriğinde Mardin Havaalanının isminin Salahaddin-i Eyyubi olarak değiştirilmesi olduğunu söyledi.

Gençlik Kolları Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı Ferit Akdağ ise  Selahaddin-i Eyyubi’nin Kudüs’ün fatihi olduğu için bu ismi düşündüklerini belirterek şöyle dedi:

"Eyyubi, hem Türklerin hem Kürtlerin hem de İslam coğrafyasında herkesin kabul ettiği hayırla yad ettiği bir lider bir komutandır. Sayın Başbakanımız da bize göre 21. Yüzyılın Selahaddinidir. Müslüman ülkelerdeki darbelere en yüksek sesle karşı çıkan, Müslümanların haklarını her yerde savunan Somali’de, Bosna Hersek’te, Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta her yerde Müslümanlara sahip çıkan bir liderin ekibi olarak kendisine böyle bir ricada bulunduk. İnşallah bizleri kırmayacaktır."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika