spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Lufthansa Doha’ya Uçuşlarını Durduruyor

Seçtiklerimiz

Almanya’nın dünyaca ünlü havacılık şirketi Lufthansa 27 Ekim 2017 tarihinden itibaren  Doha’ya gerçekleştirdiği uçuşlarını "ticari nedenlerden" dolayı durduracağını açıkladı. 
 
Katar Doha News haber sitesine açıklamada bulunan Lufthansa yetkilileri Lufthansa’nın  Doha’ya yaptığı uçuşların ticari olarak kendisini karşılamadığını ve bu nedenle de daha fazla  Katar’a uçuşların gerçekleştirilemeyeceğini duyurdu. 
 
Boeing 747 uçakları ile  Doha Hamad Uluslarası Havalimanına seferlerini 27 Ekim tarihine kadar sürdüreceğini belirten Lufthansa sözcüsü bu tarih itibari ile uçuşların tamamı ile durdurulacağını belirtirken,  Kuveyt’e yaptıkları seferlerin ise devam edeceğini ilan etti. 
 
Katar vatandaşları  ABD,  Güney Amerika ve  Avrupa ülkelerine bağlantılı uçuşlarının bir bölümünü Lufthansa ile gerçekleştirirken, seferlerin durdurulması ile birlikte uçuşların diğer hava yolu şirketlerine kayacağı bildiriliyor. 
 
27 Ekim tarihinden sonra rezervasyon yaparak biletler için ödeme yapanların ücretlerinin ise tekrar iade edileceğini de bildiren Lufthansa yetkilileri,  Katar havayolları ile bazı ülkeler arasındaki uçuşlarda rekabet edemediklerini söyledi. 
 
Bu arada  Suudi Arabistan ile birlikte  Katar’a yönelik ambargo çerçevesinde   Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri hava yolları şirketleri de uçuşlarını durdurmuş ve  Doha’ya uçmak isteyenleri çeşitli zorluklar ile karşılaşmışlardı.
 
Katar’a karşı uygulanan ambargonun ortaya çıkardığı kriz ile  Katar yönetimi krizi aşabilmek için piyasalara 40 milyar dolar pompalamak zorunda kalmıştı. – İstanbul

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika