spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Kıbrıs Türk Sanal Havacılık Derneği iki yaşında

Seçtiklerimiz

 20 Haziranda günü, GAU’de bir kez daha “Havacılık” konuşulacak. 5 Mart 2010 günü GAU’de, Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri (CTATCA) olarak İzzet Derkan ve Türk Hava Trafik kontrolörleri Derneği Genel Başkanı Ayhan Kartal’ın da katkıları ile gerçekleştirilen “CTATCA’nın 34. Kuruluş Yılı ve Gelişen Havacılık Sempozyumu” yerine bu sefer ise “CTVAA(Kıbrıs Türk Sanal Havacılık Derneği)’nın 2.Kuruluşu Yılı dolayısıyla ‘Online Uçuşlar ve Havacılık Nereye Gidiyor Paneli’ yapılacak.

       

CTVAA Genel Başkanı İzzet Derkan Paneldeki yerini alarak konuşma ve sunum yapacaktır.

       

Havacılık Sempozyum ve Paneline ev sahipliğini üstlenen GAU, Havacılık Bölümü ve Havacılık Kulübü’nün olmasından dolayı, CTVAA’dan yarımlarını esirgemedi.

       

Panelde konuk olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nden Türk Hava Kurumu eğitmenlerinden paraşütçü Mehmet Selen, TATCA (Türkiye Hava trafik Kontrolörleri Derneği) yetkili Temsilcileri, Pegasus Uçuş İşletme Direktörü Nadir Kabaş yer alacaktır.

       

Ayrıca; Atlasjet, Kıbrıs Türk Hava Sporları Federasyonu’nun sunumları da yer alacaktır.

       

CTATCA adına “Ercan Sunumu” Toycan ÖZDOÐANLAR, Programın sunuculuğunu ise CTATCA Sosyal işler sorumlusu Eda Gazi yapacaktır.

       

GAU adına; GAHK adına sunum Onur Demirci ve yine GAU adına Uzakyol Kaptanı Kapt. Efdal safel yapacaktır .

       

CTVAA’nın sunumu; “CTVAA Tüzüğü” Genel Sekreter – Çağın ZORT, “Pratik Anlatım” Başkan Arda KALFAOÐLU, “Sanal Ortamda Online uçuş uygulaması” CTVAA Bşk. Yrd. Burak Tayanç, “Geçmiş Havacılık” CTVAA Teşkilat sorumlusu Ahmet İzzi TÜRKEL ve “Genel Hava Trafik ve Online Ortamdaki Hava Trafik” Sunumu ise Genel Başkan İzzet DERKAN tarafından yapılacaktır.

       

Havacılığın kalbi bir kez daha GAU Millenium Senato Salonu’nda atacak ve Panele, Havacılık tutkunu olan herkes katılabilecektir.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika