THK Genel Başkanı OSMAN YILDIRIM tarafından Gazi Üniversitesi Vakfı 1-D Sınıfı Öğrencilerinden EDA KAYNARCA’nın
"ÖĞRETEN OYUN KAĞIT UÇAKLAR" Sergisinin ikincisi bu törende açıldı.
Açılış kurdelesini kesen THK Genel Başkanı OSMAN YILDIRIM, ziyaretçi defterine de "Eda Kaynarca seni bir havacı olarak kutluyor, ömür boyu başarılar diliyorum" diye yazdı.
Ayrıca Eda Kaynarca, Sayın Osman YILDIRIM’a aşağıdaki isteklerini belirten bir mektup da verdi.
Ankara’da 6 yaş ve üstü çocuklar için;
-Çocuk Akademisinin açılması,
-Eğlenceli, öğretici, merak uyandıran atölye çalışmasının yapılması,
-Öğreten Oyun Kağıt Uçakların yapımının tüm çocuklara öğretilmesi ve yaşımıza uygun Maket Uçak yapılması için atölyeler kurulması, Kağıt Uçak Yarışmalarının yapılmasını,
-Bilimsel becerilerinin gelişimi için eğlenerek öğrenmeye ve sorgulamaya dayalı metod kullanarak, Havacılık ve Uzay Kamplarının kurulması. Bunun için özellikle Yaz Okulu veya kamplarının açılması, simülatörlerin nasıl çalıştıklarının anlatılması, çocuklar için de pilot ve astronot kıyafetlerinin yapılmasını ve tüm çocuklarla birlikte benim de katılabilmem için bu eğitimlerin ücretsiz olmasını istiyorum.
Bunları ben 7 yaşımdayken istiyorum, büyümeden, ilgimi daha küçükken geliştirmek için bu projelerin gerçekleşmesi için acilen gereğini arz ediyorum.
Eda KAYNARCA
Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları, 1-D Sınıfı öğrencisi