spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

İzmir – Salalah uçuşu başladı

Seçtiklerimiz

Türk Havayolları ile Lufthansa’nın ortak Kuruluşu SunExpress kendi uçuş ağı içerisinde doğudaki en uzak noktaya Umman’ın turistik bölgesi olan Salalah’a uçuş başlattı. Alman tur operatörü FTI ile beraber gerçekleştirdiği Salalah uçuşuyla, geçen Kasım ayında aktarma merkezi yaptığı İzmir’i bir adım daha öne taşıdı.  

Almanya’nın beş kentinden, Zurih ve Viyana’dan tarifeli olarak getireceği yolcuları her Cumartesi İzmir’den Salalah’a taşıyacak olan SunExpress, önümüzdeki yaz uçuş sayısını haftada ikiye çıkaracak. Salalah SunExpress’in doğudaki en uzak uçuş noktası olacak.

İzmir’i yurt içinde ve yurt dışında en fazla noktaya bağlayan SunExpress, 2006’da iki uçakla ve toplam 118 çalışan ile İzmir operasyonuna başladı. 2012 Kasım ayında İzmir’i aktarma merkezi yapan SunExpress bu yıl İzmir’de operasyonuna toplam 429 çalışan ve dokuz uçak ile devam ediyor. SunExpress, İzmir’i bu kış sezonunda tarifeli olarak, yurt dışında 16 yurt içinde ise 14 noktaya bağlıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında İzmir’i aktarma merkezi yapan SunExpress, İzmir’i güçlendirmek için hem tarifeli seferlerini hem de charter uçuşlarının sayısını her geçen sezon daha fazla artırıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika