spot_img
spot_imgspot_img
6.5 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

İsrail’e tarihteki ilk seferini gerçekleştirdi

Seçtiklerimiz

Emirates, en son model “ezber bozan” Boeing 777 uçağıyla İsrail’e tarihteki ilk seferini gerçekleştirerek Tel Aviv’e iniş yaptı.

Bu yeni uçuş noktasının önemine istinaden, ilk uçuş üst düzey isimlerden oluşan bir heyetle gerçekleştirildi.

Uçakta BAE Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri; BAE’nin İsrail Büyükelçisi Mohamed Al Khaja; İsrail’in BAE Büyükelçisi Amir Hayek; BAE Ekonomi Bakanlığı Koordinasyon ve Takip Kıdemli Yöneticisi Waleed Al Naqbi; BAE Büyükelçisi’nin ABD Danışmanı Richard Mintz; GCC (Körfez Ülkeleri) ve Mena Uluslararası Faaliyetler Dubai Ekonomi ve Turizm Bölge Başkanı Ahmad AlMarri; Seddiqi Holding Başkan Yardımcısı Abdulhamied Seddiqi ve Kosher Arabia Direktörü Ross Kriel yer aldı.

Emirates’in EK931 sefer sayılı uçuşu Ben Gurion Havalimanı’nda su takı ile karşılanırken havayoluna ait ilk seferin iniş anını yolcular, havacılık tutkunları ve sektörden konuklar izledi. İnişte VIP heyeti İsrail Ulaşım ve Yol Güvenliği Bakanı Merav Michaeli karşıladı.

Karşılama töreni sonrası Emirates, en son model ezber bozan Boeing 777 uçağının iç mekanını hükümet yetkililerine ve konuklara gösterdi. Uçak, sanal pencereli ve özel servisli dünyanın ilk tamamen kapalı First Class süitlerine sahip olup, özel alan ve üst düzey lüksü sunuyor.

Ayrıca tüm kabin sınıflarında yolcuların rahat etmesini sağlamak için de daha birçok ince dokunuş yer alıyor.

Emirates, Dubai-Tel Aviv güzergâhındaki günlük seferlerini, First Class yolcuları için sekiz adet özel süitli kabin, Business Class yolcuları için 42 adet yatağa dönüşebilen koltuk ve Ekonomi Class yolcuları için 304 adet geniş alanlı koltuk sunan üç sınıflı düzenlemeye sahip Boeing 777-300ER uçağı ile gerçekleştirecek.

İsrail Ulaşım ve Yol Güvenliği Bakanı MK Merav Michaeli yaptığı açıklamada, “İsrail ve BAE arasında stratejik ekonomik ilişkiler söz konusu ve bunlar Ortadoğu’daki değişen tehditlere karşı konumumuzu güçlendirmek açısından kritik öneme sahip.

BAE’ye yaptığım son ziyarette, iki ülke arasında ticareti ve her iki ülkenin vatandaşlarını ve ekonomilerini güçlendirecek bir araç olarak hareketliliği kolaylaştıracak anlaşmalara imza attım.

Bugün attığımız adım havacılığın çok ötesinde, aramızdaki fiziksel sınırların keskinliğini azaltarak karşılıklı taahhüdümüzü güçlendiren önemli bir siyasi adımdır” dedi.
Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha ise şunları söyledi:

“Büyüyen uçuş ağımızı genişleterek Tel Aviv seferlerimize başlamış olmaktan heyecan duyuyoruz. Tel Aviv’i global rezervasyon sistemlerimize ekleme planlarımızı duyurduğumuz tarihten itibaren, sadece İsrail’deki yolculardan değil BAE çıkışlı ve varışlı pek çok uçuş noktasından da güçlü bir talep gördük.

Yüksek talep gösteren ülkeler arasında Avustralya, Endonezya, Brezilya, ABD ve Filipinler de yer alıyordu. Bu da sunduğumuz hizmetin gücünü, global uçuş ağımızın genişliğini ve merkezimiz Dubai’nin dünya çapında bağlantı uçuşları açısından verimliliğini gösteriyor. Yeni hizmetimiz turizm, ticaret ve iş alanlarında fırsatlar sunacak.

Yerde ve uçakta Emirates hizmetlerini denemek ve tüm sınıflarda benzersiz bir deneyimin tadını çıkarmak üzere yolcularımızı ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu vesileyle seferlerin başlamasına destek olan arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

Emirates’in Tel Aviv kalkışlı ve varışlı uçuş tarifeleri Dubai’ye kolay erişim ve Avustralya, Filipinler, Maldivler, Sri Lanka, Tayland ve Vietnam gibi popüler uçuş noktalarına bağlantı sağlayacak şekilde programlandı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika