spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Işıklarfest, Yunuseli Havalaanı’nda Başladı

Seçtiklerimiz

Işıklar Askeri Hava Lisesi’nin düzenlediği, ‘Havacılık, Bilim ve Kültür Şenliği’ Yunuseli Havalanı’nda başladı.

       

Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalin açılışına çok sayıda davetli katıldı. Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Eldem, subaylar ve vatandaşların katıldığı şenlik kapsamında katkıda bulunan kurumlar stant açtı.

       

Davetlelilere standları gezdiren Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Eldem, amaçlarının Işıklar Askeri Hava Lisesi’nin 1 yıl boyunca yaptığı faaliyetleri sergilemek olduğunu söyledi. Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 99. yılını kutladıklarını da belirten Eldem, "Bu iki faaliyeti bu şenlik kapsamında birleştirmiş olduk. Tabi öğrenciler çok çalıştılar, güzel başarılara imza attılar. Bir projemiz TÜBİTAK yarışmasında birinci oldu. İki projemiz ikinci, bir projemiz de teşvik ödülü aldı.

       

       

Diğer spor dallarında da Türkiye çapında başarılarımız oldu. Bunları da burada sergiledik. Üç gün sürecek şenliğin kapsamında çeşitli model uçak gösterileri, öğrencilerin orkestrası gösteri yapacak. Ayrıca Hava Kuvvetleri Cazın Kartalları Orkestrası’nın bir gösterisi olacak. Yerel sanatçıların gösterileri var. İnteraktif oyunlar var. Bütün Bursalı gençleri buraya davet ediyoruz. Birçok kurum bize çok büyük destek verdi. Seneye Hava Kuvvetlerinin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü. Seneye festivalimiz daha kapsamlı olacak. Hedefimiz festivalimizi uluslararası hale getirmektir" dedi.

       

Festivalden valilik olarak büyük bir keyif aldıklarını kaydeden Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ise, "Kamuoyunda askeri liseleri asker yetiştiren yönüyle tanıyoruz. Ama burada gördüğümüz gibi askeri sanatın dışında sosyal, kültürel, sportif anlamda birçok etkinlik gerçekleştiriyorlar. Türkiye çapında aldıkları ödüller dolayısıyla çok memnun oldum. Bu anlamda Bursaspor’un yanısıra bir de Işıklar Askeri Hava Lisemizin olduğunu söyleyebiliriz. Bu etkinliğin artarak devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

       

       

Şenliğe katılan konuklar, kurumların açtığı standalar arasında keyifli dakikalar geçirdi. En çok ilgi çeken stand ise askeri öğrencelirin oluşturduğu müzik korosu oldu. Enstürümanlar ile davetlilere unutulmaz şarkılar çalan askeri öğrenciler alkış topladı. Işıklar Askeri Lisesi öğrencilerinin aldığı dereceler ve ödüllerin olduğu stand davetlileri gururlandırdı. Şenlik Pazar gününe kadar sürecek

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika