spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

ISG, yolcu çağırıyor

Seçtiklerimiz

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Ticari Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova, “İlimizden havalimanımıza daha fazla sayıda yolcunun geçiş yapması en önemli hedeflerimiz arasında” dedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslar arası Havalimanı yetkililerinin katılımıyla İzmit Wes Otel’de gerçekleşen organizasyonda havalimanında faaliyet gösteren havayolu şirketleri stant açarak Kocaeli’deki tur operatörleri ve bilet satış acenteleriyle fikir alış verişinde bulundu.

Organizasyon sırasında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslar arası Hava Limanı Ticaret Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova, Ticari Havacılık Uzmanları Umut Mert, Alper Mesut Tanören, Murat Burhanoğluve Işın Şencil ile Pegasus, Sun Express, Anadolu Jet, Air Arabia, Fly Dubai, Nasair, Borajet, Transavia, Blu Express, Bahran Air, Airone hava yolu şirketlerinin yetkilileri katıldı.

İSG TÜRK SANAYİSİNİN CAN DAMARI

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Ticari Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova yaptığı konuşmada Sabiha Gökçen’in tanıtımını yaparak, “Sabiha Gökçen,  Türk sanayisinin can damarı Bursa, Gebze, İzmit, Sakarya, Yalova gibi bölgeleri ve İstanbul’un hızla büyüyen Anadolu Yakası’nı içine alan önemli bir hinterlandın dünyaya açılan en yakın kapısı konumundadır. Sanayi, ticaret, ulaşım ve lojistik merkezi Kocaeli ilimiz, havalimanımız için son derece önemli bir konumda bulunmaktadır. Kocaeli’nin yakın çevresinde yer alan ve gerek ekonomik hareketlilik gerekse nüfus özellikleriyle Türkiye’nin en önemli yerleşim merkezlerinden biri olduğu bilinmektedir” dedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Ticari Havacılık Müdürü Asiyat Khasanova, Kocaeli ilinde düzenlenen etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde: “Türkiye’nin sanayi, ticaret, ulaşım ve lojistik merkezi olan Kocaeli ili havalimanımız için büyük önem arz ediyor” dedi. Khasanova, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan D-100 ve TEM otoyolu bağlantılarının yanı sıra demiryolu ulaşımının da bulunduğu Kocaeli ilinin Sabiha Gökçen’e sadece 50 km mesafede bulunduğuna dikkat çekti.

Asiyat Khasanova, sanayinin Kocaeli ilinde odaklanması ile Kocaeli’nin, İstanbul’dan sonra ikinci sanayi metropolü olma özelliğini son 20 yıldır koruduğunu söyleyerek, “Kocaeli otomotiv sanayinin göz bebeği olmuştur, tersaneleriyle ünlü bir körfez şehridir, yabancı yatırımcılar için de cazibe merkezidir.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının merkezidir. Ülkemiz için çok önemli katma değer yaratan bir ilimiz olan Kocaeli’nin havalimanımız ile bağlantısının daha da geliştirilmesi ve büyümesi bizler için son derece değerli bir unsurdur. Kocaeli’nden havalimanımıza olan trafiği ve yolcu akışını kolaylaştırmak üzere tüm altyapı çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Önümüzdeki dönemde, ilimizden havalimanımıza daha fazla sayıda yolcunun geçiş yapması en önemli hedeflerimiz arasında.” diye konuştu.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın 2001 yılında 47 bin yolcuya hizmet verdiğini söyleyen Asiyat Khasanova, “Bugün gelinen noktada 2011 yıl sonu itibariyle 13. 7 milyon yolcu sayısına ulaştığımızı büyük bir gururla ifade etmek isterim” dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın mevcut durumda 47 havayolu şirketiyle başarılı bir şekilde çalışmalarını yürüttüğü hatırlatan Khasanova, hali hazırda dış hatlarda 68, iç hatlarda ise 26 noktaya uçtuklarına dikkat çekti. Khasanova, havalimanının yolcularına konforlu bir uçuş deneyimi yaşatmak amacıyla ISG Airport Otel başta olmak üzere yemek, alışveriş alanlarıyla da kaliteli hizmet yarışında sınır tanımadığına vurgu yaptı.

YOLCU SAYISI 13 MİLYONU AŞTI

Açıklamasında havalimanındaki yolcu trafiğini de değerlendiren Khasanova: “Yolcu trafiğimize baktığımızda 2011 yılının Ocak-Aralık döneminde Sabiha Gökçen’den uçan iç hat yolcu sayısı 2010 yılının aynı dönemine göre %19’luk artışla 9 milyon 117 bin kişiye ulaştı.

Dış hat yolcu sayısı ise, 2011 yılında bir önceki yılın Ocak-Aralık dönemine göre %16’lık artışla 4 milyon 571 bin kişi olarak gerçekleşti” dedi. İç ve dış hat yolcu toplam yolcu sayısının 2011 yılında bir önceki yıla göre %18’lik artışla 13 milyon 688 bin kişiye ulaştığına dikkat çeken Khasanova, yolcu grafiğinin 2012 yılında yükselen bir ivme kaydedeceğini de sözlerine ekledi.

İzmit ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında ulaşım Havaş ve Akmis Seyahat firmasının servisleriyle yapılıyor.  Havaş’ın servisleri; İzmit- Sabiha Gökçen arası saat 04. 00’te başlayıp gece 22. 00’ye kadar ikişer saat aralıklarla hizmet veriyor.

Havaş’ın Sabiha Gökçen Havalimanı- İzmit arasındaki servisleri ise saat 08. 00’de başlayıp gece 24. 00’e kadar ikişer saat aralıklarla devam ediyor. Akmis Seyahat’in Sabiha Gökçen – İzmit servisleri; saat 03. 00’te başlayıp 20. 00’ye kadar devam ediyor. Sabiha Gökçen İzmit arası seferler ise saat 07. 00’de başlayıp 01. 30’a kadar devam ediyor, servis saatleri birer saat arayla planlanmış durumda.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika