spot_img
spot_imgspot_img
30.4 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

İnsansız Uçak Üreten Üçüncü Ülkeyiz

Seçtiklerimiz

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Antalya 1. sıra milletvekili adayı Vecdi Gönül, 12 Haziran seçimleri çerçevesinde AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı‘nın Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) konferans salonunda düzenlediği milletvekili tanıtım toplantısına katıldı.

Bakan Gönül, 12 Haziran seçimlerinde halkın sandıkta yetki vermesi halinde daha önce Kocaeli ve İzmir milletvekilliklerinde olduğu gibi Antalya‘yı da TBMM‘de en güzel şekilde temsil edeceğini kaydetti. Gönül, "Sayın Başbakanımız 12 Haziran seçimleri sonrası aynı göreve atarsa vefat ettiğimde herhalde mezar taşına ‘Milli Savunma‘ yazılacak." diye konuştu.

Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili partililere bilgi veren Gönül, her bakanlıkta tek müşteşarlık bulunurken kendi bakanlığında sivil ve asker olmak üzere 2 müşteşarın olduğunu kaydetti.

Türkiye‘nin küçük, orta ve büyük boyda ürettiği insansız savaş uçaklarıyla dünyada ve bölgesinde çok güçlü ülke olduğunu gösterdiğini belirten Gönül, uçakların yazılımlarının yerli olmasından ötürü beyinlerine dışarıdan müdahalenin imkansız olduğunu kaydetti.

Gönül, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsansız uçak ve helikopter üretmede dünyada ABD ve İsrail‘den sonra üçüncü ülke Türkiye… İnsansız uçaklar uçuş yaptıkları bölgede hava bulutlu olsa da çalı dibindeki tavşanın bile fotoğrafını çekebiliyor. Üretilen uçakların bir kısmı teröristleri takip ediyor. Büyük boy insansız uçaklar belirli yükseklikte uçtuğu için görünmüyor. Fakat uçtukları bölgede hava bulutlu da olsa görüntü alıyorlar. Olası bir frekans karışıklığı girişiminde de kalkış yaptığı yere dönüş yapıyor. Bütün bunlar 9 yıllık AK Parti döneminde yapıldı. İnsansız uçak ve helikpoter yapımınında Sayın Başkanımızın emeği çok büyük." diye konuştu.

Öte yandan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte AK Parti‘ye geçen 680 kişi adına 10 kişiye sembolik parti rozeti taktı.

Bakan Gönül, AK Parti‘ye geçen Karacalar Köyü Muhtarı Tayyar Yılmaz ile Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği Başkanı Bilal Ay‘a rozetlerini takarak tebrik etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika