spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

“İkinciyiz diye diye, birinci olduk”

Seçtiklerimiz

• Atlasjet 2010 yılında ödediği 9.9 Milyon TL kurumlar vergisi  ile “En çok vergi veren havayolu şirketi” oldu.

• Atlasjet 2010 yılını 516.7 Milyon TL ciro ile kapatırken, net karını ise  48.8 Milyon TL’ye yükseltti.

• İkisi Aralık ayında teslim alınmak üzere üç adet A321 Airbus uçağı filosuna katan Atlasjet, 2011 yılında 15 yeni nesil uçak alımını tamamlayacak.

• Atlasjet bünyesinde kurulan Atlantic Flight Academy (AFA) 7 adet 2011 model glass kokpit Diamond eğitim uçağı satın aldı ve Mayıs ayı itibariyle teorik eğitimlerine başlıyor.

Yüksek hizmet kalitesiyle “yolcusunu en çok seven” havayolu olan Atlasjet ödediği 9.9 Milyon  TL kurumlar vergisi ile “En çok vergi veren havayolu şirketi”, Büyük Mükellefler de ise en çok vergi ödeyen 102. şirket olma başarısını gösterdi.

Düzenlenen basın toplantısıyla Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül’den “En çok vergi veren havayolu şirketi” başarı plaketini alan  Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, önümüzdeki süreçte havacılık sektörünün öneminin daha da artacağını belirterek havacılık sektörüne ve ülke ekonomisine katkılarının artarak süreceğini söyledi.

On yılda 8.5 kat sermaye, 11.5 kat net ciro artışı

Atlasjet’in 10. Yılını büyük bir coşku içinde kutladıklarını belirten Murat Ersoy; “En çok vergi veren havayolu şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. 4 Milyon 250 bin TL’lik sermaye ile kurulan ve 1 Haziran 2001 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Atlasjet büyük bir ivme ile büyümeye devam ediyor. 36 Milyon TL’lik sermayemiz ile kurulduğumuzdan bu güne 8.5 kat, 517 Milyon TL net ciromuz ile 11.5 kat büyüme kaydettik.

Sektöre sunduğumuz e-bilet uygulamamız, self check-in kiosklarımız, iPhone ve Blackberry uygulamamız, uçak + otobüs servisi entegrasyonumuz, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi olan ilk özel havayolu olma özelliğimiz ile yolcularımıza “ilk” leri yaşattık. 2012’de hedefimiz Atlasjet Rusya ve Atlasjet Irak’ı kurarak konforumuzu ve kalitemizi bu ülkelerdeki misafirlerimizle de paylaşmak olacak” dedi.

Atlasjet 2011 yılına yeniliklerle başladı

Bodrum’a sefer sayısını artırarak günde üç sefere yükselten Atlasjet, Antalya’ya tarifeli uçuşlarını da 17 Haziran itibariyle günde 7 sefere çıkaracak. Dalaman seferlerine 10 Haziran tarihi itibariyle başlayacak olan Atlasjet yeni tarifeli dış hat seferleriyle de Erbil, Süleymaniye, Priştina ve Ercan uçuşlarının yanı sıra 2011 yılında Tahran, Medine ve Cidde’ye de uçuşlar başlattı.

On beş yeni nesil uçak satın alacak

Atlasjet, Mayıs ayının başında imzalanan protokol ile bir adet Airbus 321 uçağı satın alarak filosuna kattı. İki adet Airbus 321 uçağı ise Aralık ayında teslim alınmak üzere satın aldı. Atlasjet yıl sonuna kadar, önümüzdeki 5 yılda teslim alınmak üzere on beş yeni nesil uçak alımını da tamamlayacak.

AFA sektördeki pilot açığını kapatacak, bölgenin en büyük uçuş eğitim tesisi olacak

Sektördeki pilot açığını kapatmak hedefiyle Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu işbirliği ile Atlasjet Havayolları’nın bünyesinde kurulan Atlantic Flight Academy Mayıs ayı itibariyle teorik eğitimlere başlıyor. Yedi adet 2011 model glass kokpit Diamond eğitim uçağını satın alan AFA, 2012 yılında eğitim uçaklarının sayısını 20’ye yükseltecek. AFA’nın B-757 ve A320 simülatörleri, kendi eğitim pisti ve öğrencilerin kalacağı tesisler ile 2 yıl gibi kısa bir zamanda bölgenin en büyük uçuş eğitim tesisi olması hedefleniyor.

Atlasjet Siirt Mesleki Eğitim Merkezi bölgeye kalifiye eleman yetiştirecek

Havayolu taşımacılığına yaptığı yatırımlarla seyahat kültürünün gelişimine destek sağlayan Atlasjet, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet alanındaki kazanımlarını toplumsal gelişime aktarıyor. Nisan 2010’da temeli atılan ve çok kısa bir sürede tamamlanarak Ekim 2010’da öğretime açılan Atlasjet Siirt Mesleki Eğitim Merkezi orta öğrenimini tamamlamış 300 öğrenciye eğitim imkanı sağlıyor.

Çıraklık, kalfalık ve ustalık olmak üzere üç yıllık eğitimler süresince sanayi sitesinde stajlarını da yapacak olan öğrencilerin, mezun olduklarında işleri hazır olacak. Siirt Organize Sanayi Sitesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine kurulan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi, ilk aşamada 8 derslik, 100 kişilik Konferans Salonu, 1 Fen ve 1 Bilgisayar Laboratuvarı ile eğitim verecek şekilde düzenlendi.

Rakamlarla Atlasjet

  

  35.000 saat eğitim alındı.

  10 yılda 100 milyon kilometre yol yapılarak, dünya çevresinde 2.500 tur atıldı.

  Atlasjet uçakları 35.000 saat bakım gördü.

  Atlasjet ulusal ve uluslararası 40 denetimden geçti.

  10 yılda 15 milyon kişi Atlasjet ile uçtu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika