22.9 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Eylül 2021

Hong Kong’u drone taksi ile 25 dolara havadan görmek

Haftanın Haberleri

Seaplane Hong Kong şirketi insansız uçan drone taksi filosu ile yolcuları Hong Kong’da gezdirmeyi hedefliyor. İnsansız hava aracıyla Hong Kong’da gezinmek çok zor görünebilir.

Havayolu şirketi Seaplane Hong Kong bu imkanı araştırıyor.Kısa seyahat süreleri ve düşük ücretler ile Seaplane Hong Kong, kentsel hava aracı dronlar için projesinin, Hong Kong’un sıkışık sokak trafiğini yenebileceğini düşünüyor.

Seaplane Hong Kong’un CEO’su Steven Cheung planlarını tartışırken, “Gerçekten binaların tepesine inebiliriz” dedi.Cheung’un, Hong Kong ve Greater Bay Area çevresinde havadan gezi, charter ve hava taksi hizmetleri sunan bir drone uçağı filosu işletmek gibi iddialı planları bulunuyor.

Toplam 19 kişilik Twin Otter amfibi uçaklardan oluşan bir drone uçağı filosu oluşturmak ve uçuşu akıllı telefonunu açmak kadar basit hale getirmeyi planlıyor. Yolcuları dronlarla 25 dolara taşımak istiyor.

Seaplane Hong Kong şirketi insansız uçan drone taksi filosu ile yolcuları Hong Kong’da gezdirmeyi hedefliyor. İnsansız hava aracıyla Hong Kong’da gezinmek çok zor görünebilir. Havayolu şirketi Seaplane Hong Kong bu imkanı araştırıyor.

Kısa seyahat süreleri ve düşük ücretler ile Seaplane Hong Kong, kentsel hava aracı dronlar için projesinin, Hong Kong’un sıkışık sokak trafiğini yenebileceğini düşünüyor. Seaplane Hong Kong’un CEO’su Steven Cheung planlarını tartışırken, “Gerçekten binaların tepesine inebiliriz” dedi.

Cheung’un, Hong Kong ve Greater Bay Area çevresinde havadan gezi, charter ve hava taksi hizmetleri sunan bir drone uçağı filosu işletmek gibi iddialı planları bulunuyor.

Toplam 19 kişilik Twin Otter amfibi uçaklardan oluşan bir drone uçağı filosu oluşturmak ve uçuşu akıllı telefonunu açmak kadar basit hale getirmeyi planlıyor. Yolcuları dronlarla 25 dolara taşımak istiyor. Kaynak: Hong Kong’u drone taksi ile 25 dolara havadan görmek

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika