spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

HondaJet  Maksimum Hıza Ulaştı

Seçtiklerimiz

FAA uyumlu HondaJet’in 30.000 ft’de gerçekleştiriği 425 KTAS maksimum hız, aracın 20 Aralık 2010’da ilk uçuşunu başarılı bir şekilde tamamlamasından çok kısa süre sonra, 11 Mart 2011 tarihinde kaydedildi.

 

FAA uyumlu HondaJet’in uçuş testi programının erken safhalarındaki güçlü performansı nedeniyle oldukça memnun olduklarını belirten Honda Aircraft Company Başkanı ve CEO’su Michimasa Fujino; "Uçuş testlerimiz, hava taşıtının mükemmel kontrol uyumu ve stabilite ile beklenen performansa sahip olduğunu gösteriyor. HondaJet’in eşsiz kanat üzeri motor yapılandırması ve doğal laminar akış sağlayan kenar ve gövde burun tasarımları sürüklenmeyi yüksek derecede azaltıyor ve üstün performansa önemli katkıda bulunuyor. Ayrıca, HondaJet’in HF120 motorları rahat bir itiş sağlayarak üst seviyede bir performansı ve etkinliği destekliyor.” dedi.

 

Hava aracı üzerinde uçuş mekaniği, sistemleri ve kullanımına dair birçok test uygulamaya devam eden Honda, uçus testlerini Honda Aircraft’ın Greensboro Kuzey Carolina’daki merkez tesisinde gerçekleştiriyor. Öte yandan, Greensboro yerleşkesindeki 170.000 m2’lik HondaJet üretim tesisinin yapımını tamamlamak üzere olan Honda, 2012 itibarıyla da tesiste ekipman ve personel yönlendirme, ön üretim hazırlıkları ve eğitim sürecine başlayacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika