spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Hayalinizi anlatın Avrupa seyahati kazanın

Seçtiklerimiz

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Gaziantep AB Bilgi Merkezi’nin bilgilendirme faaliyetleri kapsamında, “Hayalimdeki Yolculuk Yarışması ” nı kazanan 24 kişinin Avrupa seyahati ile ödüllendirileceği bildirildi.

 

Açıklamada British Council, T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ve ORG-DER Olimpiyat Ruhu ve Gençlik Çalışmaları Derneği’nin imzaladığı İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Hürriyet Online ve Microsoft Türkiye’nin sponsorluğunda düzenlenen “Hayalimdeki Yolculuk Yarışması’nın ” son başvuru tarihinin 15 Haziran olduğu belirtildi.

 

“Yarışma ile ile 400 yıl önce yaşamış Evliya Çelebi’nin izinden yeni kuşakların seyahat hayallerinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi hedefleniyor ” denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

 

” Evliya Çelebi ve bütün zamanların seyyahlarının dünya kültürüne, diyaloğa, barışa, hoşgörüye ve kültürel zenginleşmeye olan katkısının, Çağdaş Evliya Çelebiler ile sürdürülmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gençlik ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Tarihçi ve Yazar Caroline Finkel, Belgesel Yapımcısı, Gezgin ve Gazeteci Coskun Aral, Gazeteci, Gurme ve Gezi Yazarı Mehmet Yasin gibi önemli isimlerden olusan jürinin değerlendirmesi sonunda kazanan katılımcılar hayallerindeki Avrupa seyahatini gerçeklestirme imkanı bulacaklar. 18-30 yaş aralığındaki gençlerin katılabileceği yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye www.hayalimdekiyolculuk.org– web adresinden ulaşılabilinir. ”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika