spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Havalimanı inşaatında kavga: 18 yaralı

Seçtiklerimiz

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar terminalinin yenileme inşaatında çalışan iki grup arasında, işçi lojmanında çalınan müziğin sesinin yüksek olmasından dolayı kavga çıktı.

Demir, taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgada, işçilerden Orhan Kızılduş, bıçakla yaralandı. Hayati tehlikesi süren Kızılduş, Özel İzan Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Kavgada çeşitli yerlerinden yaralanan Bektaş Arslan, Durdu Coşkun, Orhan Arslan, Mehmet Çengel, İlyas Arslan, Aykut Arslan ve Baki Özdemir 75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde, Babil Kızılduş, Mehmet Üzümlü, Suphi Bozkurt, Ramazan Türk, Süphan Kızılduş, Abdurrahman Topdemir, Aziz Kızılduş, Seyfullah Kızılduş, Yavuz Çoptu ve Şahin Moğaç Özel İzan Hastanesinde tedavi altına alındı.

-Vali Şahin-

Muğla Valisi Fatih Şahin, olayı yakından takip ettiğini belirterek, polis ve jandarmanın gerekli önlemleri aldığını söyledi. Şahin, ”Kavganın müziğin sesinin yüksek olmasından, saz sesinden dolayı çıktığı bilgisi verildi. Olayda maalesef 18 işçi yaralanmış. 1 işçinin durumu ciddiydi. Bu işçin sağlığının iyiye gittiği bilgisi verildi” dedi.

Ağır yaralı işçinin hayati tehlikesinin sürmesi durumunda İzmir’deki bir hastaneye nakledilebileceğini bildiren Şahin, ”Olayla ilgili adli süreçte sürüyor, gözaltına alınanlar var” diye konuştu.

-22 kişi gözaltına alındı-

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı da olayın üzüntü verici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Durumu ağır olan işçimizin dışında 5 işçinin daha tedavisi sürüyor. Olayda hafif yaralanan işçiler ise taburcu edildi. Güvenlik güçlerimiz şu an itibarıyla 22 kişiyi gözaltına aldı. Şahıslar ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek. Kavga sonrasında, Milas-Bodrum Havalimanı’nda güvenlik tedbirleri de artırıldı. Olayın yaşandığı bölgeye takviye olarak jandarma ve polis ekipleri gönderildi.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika