spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Havaalanı mağdur etti iddiası

Seçtiklerimiz

Aydıncık Köyü’nde, Gazipaşa Havaalanı kamulaştırası sonucu evini ve 9 dönüm serasını kaybeden Adnan Kileci adlı vatandaş, bankaya yatırılan 500 bin TL kamulaştırma parasını alamadığı için ne bankaya olan borcunu ödeyebiliyor ne de oturduğu evin kirasını ödeyebiliyor.

       

Gazipaşa Havaalanı kamulaştırma çalışması için 29 Ekim 2009 Aydıncık Köyü’ndeki evinden çıkartıldığını belirten Adnan Kileci adlı vatandaş, kamulaştırma parasını alamadığı için mağdur durumda kaldığını söyledi.

       

 Evinin yanındaki 9 dönüm kapalı seranın da yıkıldığını söyleyen Kileci, bankadan kredi çekerek sera yaptırdığını belirterek borçlarını ödeyemez hale geldiğini söyledi.

       

Kendisinin bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle bir yıldır çalışamadığını ve bu nedenle ev kirasını, bankaya olan borcunu ve son 3 aydır da bağ-kur pirim borcunu ödeyemediğini söyleyen Adnan Kileci, yaşamış olduğu bu maddi sıkıntıdan dolayı İTP hastası olduğunu söyledi.

       

18 yaşındaki kızı Canan’ı doktora bile götüremediğini belirten havaalanı mağduru Kileci, “Kızım rahatsızlığı nedeniyle her hafta Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitmesi gerekiyor.

       

Fakat ben arazilerimin üst yatırım parası olan ve şu anda bankada bekleyen 500 bin TL paramı alamadığım için çok mağdur oldum” dedi.

       

Bir buçuk yıldır arazi üst yapı paralarının bankada beklediğini belirten Kileci, “Burada mağdur olan sadece ben değilim.

       

Benim gibi onlarca vatandaş bankadan parasını almıyor” diyerek bu konuda İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk başta olmak üzere tüm ilçe yetkilerinden yardım istedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak bu sıkıntısını anlattığını belirten Adnan Kileci, aradan 3 ay geçmesine rağmen halen mektubunun cevabının gelmediğinden yakındı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika