spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Havaalanı görevli polislerinden grev açıklaması

Seçtiklerimiz

Kanlı intihar eylemlerine sahne olan Brüksel’deki Zaventem Havaalanı’nın kısmen faaliyete açılmaya hazırlandığı bildirilirken havaalanında görevli polisler, güvenlik önlemlerinin daha da artırılmaması halinde greve gideceklerini açıkladılar.
 
La Libre Belgique gazetesine göre, 30’den fazla kişinin hayatını kaybettiği 22 Mart’taki saldırının sarsıntıları sürerken Zaventem Havaalanı’ın kısmen açılmasına yönelik çalışmalara devam ediliyor.
 
Zaventem havaalanında 800 uzman ve personelin katılımıyla yolcuların geçiş noktalarına ilişkin geniş çapta denetimlerin gerçekleşmesinden önce yarın havaalanında tesis edilen geçici altyapının kontrolleri yapılacak.
 
 
Ancak Zaventem polisinin, havaalanının içinde ve etrafındaki güvenlik önlemlerinin gözden geçirilip artırılmaması durumunda Çarşamba gününden itibaren greve gidileceğini belirttiler. Bu gelişmeyi okuyucularına aktaran Derniere Heure ise, grev uyarısının, ulusal polis sendikası SNPS tarafından aslında intihar eylemleri öncesi, Paris saldırılarının zanlısı Salah Abdeslam’ın yakalandığı 18 Mart’ta İçişleri Bakanlığına iletildiğini yazdı.
 
Gazeteye göre, polis sendikası Genel Sekreter Vekili Alain Peeters “22 Mart’taki gelişmeler bizim kaygılarımızın ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Daha çok güvenlik önlemi ve daha çok personeli istiyoruz” dedi. Sendika özellikle havaalanının geçici tesislerine girişlerinden önce tüm yolcuların kontrol edilmesini, araçların geçici terminaline fazla yaklaştırılmamasını talep ediyor.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika