spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

H.Vantara’dan akıllı havaalanlarına özel çözümler

Seçtiklerimiz

Hitachi Vantara akıllı havaalanlarına özel çözümler sunuyor

Asırlık endüstriyel tecrübesiyle IoT dışında BT (bilgi teknolojileri) ve OT (operasyonel teknolojiler) tarafında önemli projelere imza atan Hitachi’nin bir iştiraki olan Hitachi Vantara, havalanı yönetimine özel çözümler sunuyor. 24 saat yaşayan havaalanlarının dijitalleşme sürecine bütünsel yaklaştıklarını ifade eden Hitachi Vantara Ülke Müdürü Önder Sönmez, havaalanlarına özel çözümleri oluşturan parçalar arasında IoT alanındaki deneyimlerini ortaya koyduklarını aktardı.
 
Hitachi Vantara olarak havaalanlarında başarılı dijital dönüşüm süreçleri elde etmek için operasyonlar ve süreçlerin iyileştirilmesi, yolcuların tecrübesi ve yeni iş modelleri geliştirmek gibi kritik konuların üzerine kurulu bir çözüm ağı sunduklarını belirten Sönmez, “Havaalanları yönetimi tarafında gerçekleştirilen projeler güvenlik, yolcu deneyimi, karlılık ve sürdürülebilirlik olmak üzere 4 temel yönetimden oluşuyor. Hitachi olarak bu alanda güvenlik, yolcu deneyimi ve iş verimliliğini artırmaya odaklandık. Hatta bununla ilgili küresel ölçekte gerçekleştirdiğimiz birçok başarılı proje var” dedi.
 
“Dijital havaalanı yönetimi projelerinde bütünsel bir yaklaşım sunuyoruz”
 
Tüm dünyada dijital dönüşümü gerçekleştirirken toplumun sorunlarına çare üretmek veya küresel sorunlara çözüm getirmek gerektiğini düşünerek hareket ettiklerini aktaran Sönmez, IoT projelerinin başarısında insan kaynağının yönetimi, sabit yapıların kaynaklarının yönetimi ve diğer varlıkların yönetimi olmak üzere 3 konuya odaklandıklarını belirtirken sözlerine şöyle devam etti: “Havaalanı çözümlerinde de, her biri IoT’nin parçaları olabilecek şekilde bütünsel yaklaşımımız içerisinde şu başlıklara yer veriyoruz: Akıllı enerji, lojistik, güvenlik ve emniyet, yapay zeka, analitik, havaalanı operasyonlarının optimizasyonu, dijital havaalanı yönetimi, seyahat deneyimi, alışveriş deneyimi, akıllı mobilite ve akıllı binalar. Gerçekleştirdiğimiz projelerde süreçlerin otomasyonu, iş gücünün mobil hale getirilmesi, tedarik zincirinin daha verimli hale getirilmesi gibi temel faydaların yanı sıra, daha iyi bir müşteri deneyimi yaşatacak ve karlılığı artıracak yeni iş modelleri de geliştirebiliyoruz. 360 derece yaklaşım sunduğumuz Dijital Havaalanı Yönetimi çalışmalarımızda risk ve varlık yönetimi hizmeti de veriyoruz.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika