spot_img
spot_imgspot_img
18.6 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

German Sky’ın ilk rotası Antalya

Seçtiklerimiz

Kayıgroup bünyesinde kurulan German Sky Havayolları şirketi, ilk uçuşunu Almanya’nın Düsseldorf kentinden Antalya’ya gerçekleştirdi.

       

 
        Şirketin ilk seferi dolayısıyla Antalya Havalimanı’nda düzenlenen kutlamada yolcular ve uçuş görevlileri çiçeklerle karşılandı. Karşılama sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kayıgroup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, "German Sky Havayolları, dünyada Türk sermayeli olarak Avrupa’da kurulan havayolu şirketi. Onun verdiği gurur, Sky’ı kurduğumdaki gururdan çok daha fazla. Türk işadamlarının gerek yurt içinde gerek yurtdışında neler yaptığını göstermiş olduk" dedi.

       

 
        Görgülü, Sky Havayolları olarak 17 uçaklarının olduğunu. ancak German Sky Havayolları’nın 1 uçakla uçuşlara başladığını bildirdi. Yıl sonuna kadar bu sayının en az 3 olacağını ifade eden Görgülü, 2011 yılında da planlarında 4 uçakla hizmet vermek olduğunu belirtti. Görgülü, ağırlıklı hedeflerinin T ürkiye olacağını, ancak zamanla Almanya’dan diğer turistik destinasyonlara da uçuşların başlayacağını kaydetti. Görgülü, "2011 yılı German Sky adına bir deneme yılı olacak ondan sonra her geçen yıl projelerimizi geliştirerek devam edeceğiz" diye konuştu.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika