spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Gaziantep-Erbil seferlerini 3 güne çıkardı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY), Gaziantep’ten Erbil’e haftanın 3 günü sefer gerçekleştirecek. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep ve ülke ekonomisini yakından ilgilendiren bu gelişmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Aslan, “Uçak seferleri ticari ilişkileri olumlu yönde etkileyecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

GTO Başkanı Mehmet Aslan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Gaziantep’ten Erbil’e uçak seferleri başlatılmasının sadece Gaziantep değil tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve ülke ekonomisi için önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. Aslan, ”Güvenli ve hızlı ulaşım, ticaretin gelişmesi açısından büyük öneme sahip.

Bundan böyle iş adamlarımız ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacak ve bölgedeki iş adamları ile çok daha kolay bir şekilde bir araya gelecekler. Irak, Gaziantep’in ve ülkemizin toplam ihracatında hatırı sayılır bir paya sahip. Önümüzdeki yıllar içerisinde bu ülkeyle var olan ticaret hacmimizi artırmayı planlıyorduk.

İstanbul-Gaziantep Erbil hattında gerçekleştirilecek uçak seferleriyle bu yöndeki çabamız, hız ve ivme kazanacaktır. Bu gelişmenin önümüzdeki dönemde kent ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamasında Erbil’e uçak seferlerinin başlatılması için başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan olmak üzere Gaziantep milletvekillerinin yoğun bir emek harcadıklarını ifade eden GTO Başkanı Aslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Aile Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin ve Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan Erbil’e uçak seferlerinin başlatılması için yürütülen çalışmalara önderlik ederek yoğun bir emek sarf ettiler. Sayın Bakanlarımız Şahin ve Çağlayan başta olmak üzere emeği geçen iktidarı, muhalefetiyle Gaziantepli tüm milletvekillerimize çaba ve gayretleri için teşekkürü borç biliyoruz.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika