spot_img
spot_imgspot_img
15.1 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Nisan 2024

FVW Kongresi’nden ilk özetler

Seçtiklerimiz

Mısır Turizm Bakanı Hişam Zaazou, FVW Kongresi için dünyanın dört bir yanından gelen dinleyicilere büyük bir heyecanla hitap ederek, Mısır´ı en iyi şekilde anlatmaya çalıştı. Mısır´ın bir an önce demokrasiye geri dönmek istediğini vurgulayan Zaazou, aynı zamanda seyahat uyarısı çıkarmış ülkelerden bunu geri almalarını istedi.

Mısır´ın dünyanın en iyi tatil ülkelerinin biri olduğunu ön plana çıkaran Zaazou, seyahat uyarısı konusunda son derece ümitli olup, Alman hükümetinden de bunun yakında kaldırılacağı konusunda bir takım işaretlerin olduğunu söyledi.

Zaazou´ye göre seyahat uyarıları kademe kademe olmak üzere ilk önce Kızıl Deniz Sahilleri için, sonra Nil nehri ve Luxor için, en sonda da bütün ülkeye yönelik olarak kaldırılabileceğini ileri sürdü.

Expedia, rakiplerini övmekle bitiremedi

FVW Kongresi´ne damgasını vuranlardan bir diğeri ise, Expedia´nın Senior Vice President´i ve aynı zamanda perakende satışı şefi Gary Morrison oldu. Morrison, dinleyicileri geleneksel seyahat acentalarında çalışan satış elemanları överek şaşırttı ve “o elemanlar, müşteriler belirgin olmayan, genel isteklerle geldikleri zaman kendilerine somut öneriler sunmakta çok iyiler” dedi.

Online seyahat acentalarının özellikle somut olmayan istekler konusunda ciddi bir dezavantaja sahip olduklarını vurgulayan Morrison, “Gelip de sadece ‘iki hafta tatil yapmak istiyorum’ diyen müşteri, bizim için çok zor” dedi.

Morrison, bu sorun için çareyi, diğer müşterileri örnek olarak göstermekte buluyor: “Internette rezervasyon yapan müşterilerde öteki müşterileri takip etmek eğilimi var. Ne kadar çok kişi belirli bir ürünü seçmişse, o kadar çok müşteri aynısını seçiyor” diyen Morrison, Almanya piyasasının internet rezervasyonları açısından hala çok bölünmüş olduğunu, bu durumun da devam edeceğini ekledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika