spot_img
spot_imgspot_img
29.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Erzincan Havalimanı Yeşil Havaalanı unvanı aldı

Seçtiklerimiz

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Erzincan Havalimanı’nın yeşil havalimanı sertifikası aldığını duyurdu.
 
Funda Ocak açıklaması:
 
SHGM tarafından havalimanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye, insan sağlığına verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması ve mümkünse ortadan kaldırılabilmesi amacıyla Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi yürütülüyor.
 
Bir havalimanının Yeşil Havalimanı “Green Airport” unvanı alabilmesi için o havalimanı dâhilinde faaliyet gösteren proje kapsamındaki kuruluşların gerekli koşulları yerine getirerek ‘yeşil kuruluş sertifikası’ alması gerekiyor.
 
Bu kapsamda Erzincan Havalimanımıza da 23/03/2018 tarihinde “Yeşil Havaalanı (Green Airport)” unvanı verildi.  Böylece Adana, Tokat ve Uşak Havalimanlarının ardından Yeşil Havaalanı sayımız 4’e çıktı. “Yeşil Kuruluş” sertifikalı havalimanı sayımız ise 43.
 
Ayrıca; Havalimanlarımızda, sürdürülebilir çevre yönetimi yaklaşımı çerçevesinde sera gazı, gürültü, atık yönetimi çalışmaları hassasiyetle takip ediliyor.  Karbon ayak izini asgari düzeye düşürmek için yenilenebilir enerjiye yönelik altyapı çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika