spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Ersoy’dan ETS Tur’un satıldığı iddialarına yanıt

Seçtiklerimiz

Yurtiçi seyahat pazarının en büyüğü olarak bilinen ETS Tur’un satılacağı iddiaları, turizm sektörüne bomba gibi düştü.  Haftalık Para Dergisi’nin Kulis köşesinde ETS Tur’un Thomas Cook ile satış görüşmelerinin devam ettiği öne sürüldü.
 
Konuyla ilgili olarak, “Hem iç turizmde hem de yurtdışı turlarda aktif bir grup. Bu dev turizm şirketiyle ilgili çok sıcak bir gelişme yaşanıyor. Dünyanın en büyük turizm tur şirketlerinden olan İngiltere merkezli Thomas Cook, ETS Tur’u satın almak için masaya oturmuş.  Kulislerde konuşulanlara göre Thomas Cook, firmanın yüzde 100’ünü istiyormuş. Mehmet Ersoy ise yüzde 25’inin kendilerinde kalması konusunda ısrarcıymış. Görüşmeler bu noktada kilitlenmiş. Thomas Cook tarafı Ersoy’u ikna edip satın alma işlemini Eylül ayında bitirmeyi hedefliyormuş. Konuşulan rakam ise 300 milyon dolar. Thomas Cook, 2010 yılında da Türk asıllı işadamı Vural Öger’e ait Öger Tur’u satın almıştı."

MEHMET ERSOY NE DEDİ?

Yine turizm sektöründe konuşulan iddiaalara göre ise satış işleminin 250 milyon dolara gerçekleşeceği, tarafların imza aşamasında olduğu iddia edildi. Bu iddialar üzerine Turizm Güncel’e açıklama yapan ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, haberlerin tamamen asparagas olduğunu söyledi. Böyle bir satış işleminin doğru olmadığını belirten Ersoy, "Piyasada konuşulan iddiaların hiçbiri doğru değil. Tamamiyle uydurma iddialar. Thomas Cook ile belirli bir iş anlaşmamız var, bunun dışındaki söylentilerin hiçbiri doğru değil. Bu konuda bir yazılı açıklama yapacağız" dedi 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika