spot_img
spot_imgspot_img
6.9 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Engelli Yolcuların Hakları: DOT’un Bilinçlendirme Kampanyası

Seçtiklerimiz

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Engelli Yolcuların Hava Seyahat Haklarını Güçlendiriyor

ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT), tatil seyahati sezonuna hazırlık olarak ve Hava Taşıyıcı Erişim Yasası’nın (ACAA) 37. yıl dönümünü kutlamak amacıyla, #AccessibleAirTravel kampanyasını başlattığını duyurdu. Bu kampanya, engelli hava yolcularının güvenli, saygılı ve erişilebilir hava yolculuğuna sahip olma hakkına dikkat çekmeyi amaçlıyor. Tahmini 5.5 milyon Amerikalı tekerlekli sandalye kullanıyor ve birçok engel, hava yolculuğu konusunda karşılarına çıkıyor.

Kampanya, DOT’un Engelli Yolcu Hakları Bildirgesi’ni tanıtan hızlı ve bilgilendirici bir video ile DOT’un Airline Passengers with Disabilities Bill of Rights’unu tanıtmayı amaçlıyor. DOT, bu kampanyada havayolları, havalimanları, bilet acenteleri ve engellilik örgütleri ile işbirliği yapıyor ve bu ortaklar videoyu kendi web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında ekim ayında paylaşıyorlar.

Engelli yolcuların haklarını anlamalarını ve savunmalarını sağlamak için geliştirilen Haklar Bildirgesi, engelli yolcuların haklarını anlamalarını ve havayolu personelinin bu haklara uymalarını desteklemek amacıyla geliştirildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika