spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

Emirates’ten Venedik ve Milano’ya karantinasız uçuş

Seçtiklerimiz

Emirates, İtalya’ya Seyahat Edecek Yolcular İçin Karantinasız Seyahat Düzenlemesinin Ardından Venedik Uçuşlarını Yeniden Başlatıyor ve Milano’ya Seferlerini Artıyor

Emirates Başkanı uluslararası seyahati kolaylaştırmaya yönelik hamleyle ilgili memnuniyetini dile getirirken diğer ülkelere de bu konuda çağrıda bulundu.

Emirates, 1 Temmuz’dan itibaren Dubai ve Venedik arasındaki uçuşlarına yeniden başlayacak ve başlangıç olarak bu rotada haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. Bu gelişmeyle BAE ve İtalya arasındaki ticaret ve turizm bağlantısı artarken yolculara da daha fazla seyahat seçeneği sunuluyor.

Havayolu Temmuz ayında Milano’ya seferlerini de haftada 8 yerine 10 uçuş gerçekleştirerek artıracak. Bu kapsamda, Dubai-Milano-New York JFK rotasında günde bir sefer yapılırken, Dubai ve Milano arasında haftada üç gidiş-dönüş uçuşgerçekleştirilecek.

Emirates’in haftada beş kez gerçekleştirilen Roma seferleri ve haftada üç kez yapılan Bologna seferleriyle birlikte, havayolunun İtalya’ya gerçekleştirdiği seferlerin toplam sayısı Temmuz ayında dört şehir için haftada 21 uçuşa ulaşacak.

Emirates Venedik, Milano, Roma ve Bologna seferlerini modern ve konforlu geniş gövdeli Boeing 777-300ER uçağıyla gerçekleştirecek.

Emrates’in İtalya’daki uçuş hizmetlerini genişletmesi, yolcuların İtalya’ya varışta karantina olmaksızın seyahat etmesine izin veren “Covid Testli uçuş” düzenlemelerinin başlamasıyla gündeme geldi.

Emirates Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Covid testli uçuş düzenlemelerini memnuniyetle karşılıyoruz, İtalya ve BAE yetkililerine, uluslararası seyahati kolaylaştırmak için gösterdikleri sürekli çabadan dolayı teşekkür etmek istiyoruz.

BAE, İtalya ile güçlü ve uzun soluklu bir ilişkiye sahiptir ve hava bağlantısının güvenli bir şekilde yeniden başlaması karşılıklı ticaret ve turizmi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Küresel bir ticaret merkezi olan ve 200’den fazla ülkeden gelen ziyaretçiye ev sahipliği yapan Dubai ve BAE, dünya lideri aşılama programımızdan tatil ve eğlence tesisleri dahil tüm sektörler, okullar, işletmeler ve havalimanları genelinde uygulanan biyo-güvenlik protokollerine kadar, toplulukları salgında güvende tutmak için elinden geleni yapmıştır.

Daha fazla ülkenin karantinasız seyahati kolaylaştırmak için benzer düzenlemeleri değerlendirmeye almasını umuyoruz.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika