spot_img
spot_imgspot_img
4.7 C
İstanbul
Perşembe, 22 Şubat 2024

Emirates Uçuşları Brisbane’e Tam Kapasiteyle Gerçekleştirilecek

Seçtiklerimiz

Emirates Uçuşları Brisbane’e Tam Kapasiteyle Gerçekleştirilecek ve Perth’e Uçuşlar Şubat 2022’den İtibaren Yeniden Tam Kapasiteye Ulaşacak

  • Emirates, uygunluk şartlarını karşılayan tam doz aşılı yolcular için Brisbane seferlerini başlatıyor.
  •  Ek kapasitenin Dubai’den Brisbane’e gerçekleşecek uçuşlardaki yüksek seyahat talebini karşılaması bekleniyor; 5 Şubat 2022 tarihinden itibaren Perth uçuşlarındaki kapasite de tekrar %100’e çıkarılacak.
  • Emirates, Avustralyalıların ülkelerine dönmek istemesiyle Brisbane ve Perth için sağlıklı bir yolcu talebi oluşmasını bekliyor.

Emirates, ülkenin yüzde seksenlik çift doz aşılama oranına ulaşma hedefini gerçekleştirmesiyle birlikte yerel hükümetin uluslararası seyahat kısıtlamalarını gevşetmesi doğrultusunda,  Dubai’den Brisbane’e gerçekleşecekuçuşlarda kapasitesini artırıyor. Emirates 5 Şubat’tan itibaren Perth seferlerini de uygun aşılı yolcular için tam kapasite gerçekleştirecek.

Queensland’a yapılacak uluslararası uçuşların tekrar tam kapasiteye çıkarılmasıyla, Dubai’den Brisbane’e EK430 sefer sayısıyla yapılacak uçuşlar, tek seferde 350’den fazla yolcu taşıyacak ve üç sınıflı Boeing 777-300ER tipi uçak modeli ile gerçekleştirilecek. Emirates ayrıca 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere EK430/431 sefer sayılı Dubai-Brisbane uçuşlarının sıklığını haftada beş sefere çıkarak güzergahtaki haftalık kapasitesini artırıyor. Kapasitenin talep doğrultusunda daha da artırılması ihtimali bulunuyor.

Öte yandan, Dubai-Perth güzergahında gerçekleştirilecek EK420/421 sefer sayılı uçuşların sıklığı, Avustralya vatandaşları ve ülkesine dönen oturum izni sahiplerinin yanı sıra Batı Avustralya’yı  ziyaret etmeyi planlayan uluslararası yolculara daha fazla kapasite sunmak adına haftada beş sefere çıkarılacak.

Brisbane’e seyahat edecek uluslararası yolcular artık devlet tesislerinde karantinaya girmek zorunda kalmayacak ve Queensland hükümetinin öngördüğü bir dizi şart doğrultusunda evde kalarak kendilerini izole edebilecekler. Ayrıca, Perth’e gelen aşılı yolcular karantinaya tabi olmayacak ancak Batı Avustralya’nın tam doz aşı belgesiyle seyahat eden uluslararası yolcular için hazırladığı seyahat gereksinimlerine  uymak zorunda olacaklar.

Yolcular, www.emirates.com.tr adresini ziyaret ederek veya tercih ettikleri seyahat acenteleri aracılığıyla uçuş rezervasyonu yaptırabilirler.

Emirates Avustralya-Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Barry Brown şu açıklamada bulundu: “Emirates olarak, ülke çapında uluslararası seyahatin yeniden başlaması kapsamında Brisbane ve Perth’e  yolcu kapasitemizi artırdığımız için heyecanlıyız. Uluslararası seyahat talebinin günden güne artmasıyla, ülkesine dönerek sevdikleriyle yeniden bir araya gelmek isteyen  Avustralyalılar için daha fazla bağlantı imkânı sunuyoruz. Avustralya’ya uçuşlarımızın 25. yılını kutladığımız bu özel zamanda böyle bir adım atmış bulunuyoruz. Öncesinde Sydney ve Melbourne’e seferlerimizi artırmış ve New South Wales’e ve New South Wales’den seyahat eden yolcularımıza amiral gemimiz olan A380 ile hizmet vermeye başlamıştık.”

Brisbane için seyahat şartları

Emirates’in Brisbane’e uçuşlarında  seyahat etmek için, yolcuların Avustralya vatandaşı, kalıcı oturum izni sahibi veya yakın aile fertleri olmaları ve TGA onaylı bir aşıyla tam doz COVID-19 aşısı yaptırdıklarına dair belge sunmaları gerekiyor. Yolcular ayrıca  seyahate başladıkları ülkeden planlanan seyahat tarihinden en fazla üç gün önce yaptırmış oldukları negatif sonuçlu bir COVID-19 PCR testi sunmalıdır.

Queensland’deki yetkili kurumların zorunlu kıldığı ev karantinası şartlarını yerine getirmek için, yolcuların Covid-19 semptomlarını bekledikleri karantina sürelerinin birinci ve 12. gününde veya bu sürenin herhangi bir döneminde ilave PCR testleri yaptırmaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika