spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Emirates, dünya çapındaki kampanyasını başlattı

Seçtiklerimiz

Emirates, “Yarınlara Merhaba” temasıyla, markasını; küresel bağlantıların ve anlamlı deneyimlerin sağlayıcısı olarak konumladığı dünya çapındaki kampanyasını başlattı. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olan Emirates, yepyeni bir marka vaadiyle başlattığı entegre iletişim kampanyası ile bir seyahat şirketinden küresel bir yaşam tarzı markasına doğru evrimini hızla gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Tüketicinin sözünün geçtiği günümüz dünyasına uygun olarak tasarlanan “Yarınlara Merhaba” kampanyası, insanlara yarınların sınırsız potansiyelini şimdiden kucaklama mesajı vermeyi amaçlıyor. “Merhaba” kelimesi bir insanı selamlamayı, bir yere ve bir deneyimi yaşamaya davet etmeyi ifade ederken, “Yarınlar” ise zamanı, yeri, ruh halini ve geleceğin sunacağı sınırsız olasılıkları anlatıyor. Emirates, bu kampanyayla birlikte insanları alışılmadık olanı denemeye, yeni fikirler yaratmaya ve yeni vizyonlar oluşturmaya çağırıyor. Tema, yaşamın potansiyelini ve sunduğu tüm olasılıklarla birlikte geleceği selamlamayı öne çıkarıyor.

Emirates Havayolu & Grubu Başkan Yardımcısı Maurice Flanagan, “Yeni kurumsal imajımız ve küresel pazarlama kampanyamız, mevcut ürün ve hizmetlerimize ne kadar güvendiğimizin altını çizmenin yanı sıra havayolu şirketimizin gelecekteki büyümesine yönelik vizyonumuzu da destekliyor. Emirates insanlara onları sadece A noktasından B noktasına ulaştırmayı değil, umutları, hayalleri ve arzularıyla buluşturmayı da vadediyor. Emirates insanları ve kültürleri buluşturarak dünyayı şekillendiren anlamlı deneyimler yaşanmasını sağlıyor” dedi.

Küresel Köy’ün “globalista”larına uygun bir marka olmak

Küreselleşme ve teknoloji sayesinde kültürler yakınlaştıkça, sınırlar kaybolmaya, insanlar eskisinden çok daha mobil ve küresel odaklı hale gelmeye başlıyor ve dünyayı ileri götüren fikirleri üretip paylaşabiliyorlar. Günümüz dünyasını biçimlendiren bu gerçekten yola çıkan  Emirates, 165 farklı milletten 45 bin kişiyi aşan çok-kültürlü işgücünü ve müşterilerini “globalistalar” olarak adlandırıyor.

Globalistalar, yeni deneyimler arayan ve bunlar için yaşayan bireyleri ifade ediyor. Çok gezen ya da çok gezenlerden ve keşfedenlerden olmayı arzu eden insanların oluşturduğu globalistalar,  tipik demografik istatistiklerle değil, gezdikleri yerlerle ve paylaştıkları deneyimlerle tanımlanıyor. Emirates, “Yarınlara Merhaba” stratejisi ile geleceğin sınırsız olasılıklarını kucaklayan ve alışılmadık olanı denemeye açık insanlar olan globalistaların küresel yaşam tarzına tam anlamıyla cevap veren bir marka olmayı hedefliyor.

Toplumları birbirine bağlayacak yenilikçi bir kampanya

Kampanya, Emirates’in iletişim ortağı ve dünyanın ilk “kültürel hareket” ajansı olan Strawberry Frog ile birlikte yaratıldı. Strawberry Frog Başkanı Scott Goodson, “Dünyanın en düşünceli ve inanılmaz markasının bu yeni ve yenilikçi hareketini başlatırken Emirates’in pazarlama alanındaki onlarca yıllık inovasyonlarını temel aldık.

Markanın attığı bu cesur adım, bu markayı seven veya deneyimlemek isteyen insanları bu yeni cesur dünyada yerini almaya ve yolculuk yaparak yeni bağlantılar ve deneyimler edinmeye davet ediyor. ‘Hello Tomorrow’ kampanyası, küresel markaların sadece reklam yapmayı değil, insanları ve toplumları birbirine bağlamayı ve onları toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmak için bir araya gelmeye teşvik etmeyi amaçlayan trende öncülük ediyor” dedi.

Kampanya, markanın ruhu ve evrimi ile tüketiciyi dünyada yeni, canlı ve yenilikçi olana teşvik etmeye ve insanlara araştırma, paylaşma ve yaşama olanağı tanımaya odaklanıyor.  Emirates’in yeni vizyonunun pazara tanıtımı, geleceğin ruhunu yansıtan coşkulu mesajlarla, dijital medyayı da kapsayan çeşitli iletişim araçları ile sağlanacak. Kampanya kapsamında, Emirates’in web sitesi de “Hello Tomorrow” mesajını yansıtacak şekilde yenilendi. 

Ayrıca, daha genç bir kitleye ulaşmayı da hedefleyen “Hello Tomorrow” kampanyası için bu amaçla,  Emirates’in yeni açılan Facebook kanalında TV spotları da yayınlanıyor. Dünya genelinde TV reklamları, outdoor ve basılı reklamlar ile de markanın yeni vizyonunun tanıtımına devam edilecek. Emirates’in kampanya kapsamında başlatılan yeni televizyon reklamları www.youtube.com/emirates adresinden izlenebilir.

Emirates havacılıkta ilklerin ve yeniliğin sembolü1985 yılında sadece iki uçakla hizmet vermeye başlayan Emirates, o günden bu yana istikrarlı bir büyüme sergileyerek, dünyanın en geniş Boeing 777 ve A380 filosunu oluşturan 171 adet geniş gövdeli uçağıyla dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri haline geldi. Lüks ve inovasyonla özdeşleşen bir marka olarak Emirates, tüm sınıflarda uçak içinde telefonda görüşme olanağı tanıyan, her koltukta bireysel TV ekranları bulunan, A380 uçaklarında First Class süitleri ve Shower Spa ile uçakta duş alma imkanı sunan ilk havayolu şirketi oldu.

Merkezi Dubai’de yer alan Emirates, dünya nüfusunun yüzde 75’inin sekiz saatlik direkt uçuşla ulaşabileceği bir coğrafi konuma sahip. Amerika gibi daha uzak bölgeler ise Dubai merkezine direkt olarak uçan uzun mesafeli uçaklarla bağlanıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika