spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

EasyJet ilk kez İstanbul uçuşlarına başlıyor

Seçtiklerimiz

Türkiye’de İstanbul, Manchester’dan yepyeni bir rota ile easyJet’in kapsamlı kısa mesafeli uçuş ağına katılan en yeni destinasyon oldu.

İlk uçuş 9 Haziran 2023’te başlayacak ve yıl boyunca haftada iki kez gerçekleştirilecek.

Koltuklar artık easyJet.com’da ve mobil uygulamada 51,99 £’dan başlayan fiyatlarla satıştaeasyJet artık Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da 156 havalimanına uçuyor
13 otel için easyJet tatil paketleri

easyJet, Türkiye’den İstanbul’a Manchester’dan bu yaz kalkacak yeni bir rota duyurdu. Bu, havayolunun easyJet’in Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’yu kapsayan kapsamlı kısa mesafeli uçuş ağında 156. varış noktası haline gelen Türkiye’nin en büyük şehrinde bulunan İstanbul Havalimanı’na ilk seferi olacak.

Koltuklar şimdi easyJet.com’da ve mobil uygulama üzerinden 51,99 £’dan başlayan fiyatlarla satışta.*

İlk kez 9 Haziran’da yola çıkacak olan uçuşlar, Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki kez gerçekleştirilecek ve Manchester’dan Antalya ve Dalaman’a mevcut popüler servislere ek olarak, Kuzeybatıdan bu eşsiz ve ikonik şehre doğrudan bağlantı sağlayacak. .

İstanbul, easyJet’in Türkiye ağında diğer destinasyonlar olan Bodrum, Antalya, Dalaman ve İzmir’e katılıyor ve müşterilerine benzersiz bir şekilde farklı bir şey sunmayı vaat ediyor.

İki kıta arasında yer alan ve Doğu ile Batı’nın buluştuğu şehir olarak bilinen easyJet’in en yeni destinasyonu, zengin bir tarihe sahiptir ve müşterilere çeşitli deneyimler sunacaktır; birçok tarihi imparatorluğun kültürel etkilerini yansıtan eski şehirden Sultanahmet Camii gibi dünyaca ünlü simge yapılara, indirim avcıları ise ikonik Kapalıçarşı’da gezebilir.

Üstelik yeni rota, Avrupa’nın en hızlı büyüyen tur operatörü easyJet tatilleri ile yepyeni paket tatillerin satışa çıktığı anlamına geliyor. Tatilciler otel, uçak bileti ve 23 kg bagaj dahil olmak üzere kişi başı sadece 437 £’dan başlayan şehir tatili paketlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler.

Tatil sağlayıcı, Yeni Şehir’deki 5* CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul, Eski Şehir’deki 5* Eresin otelleri Topkapı ve Marmara’daki 5* Wanda Vista İstanbul dahil olmak üzere 13 otel arasından seçim yapabilir.

easyJet’in Birleşik Krallık Ülke Müdürü Ali Gayward şunları söyledi:

“İstanbul’un yepyeni destinasyonunu easyJet ağına eklemekten mutluluk duyuyoruz. Manchester üssümüzden bu ikonik şehre giden yeni rota, Kuzey-Batı’daki müşterilerimize hem uçuşlar hem de paket tatiller için sunabileceğimiz seçenekleri daha da genişletiyor ve gezginlere keşfedilmeleri için canlı ve kültürel açıdan zengin bir destinasyon sunmanın yanı sıra, hem gelen turizmi hem de iş seyahatini desteklemek için şehre daha fazla bağlantı.

“Bu bölge neyse ki son trajik depremlerden etkilenmemiş olsa da, UNICEF’in acil durum çağrısı için uçuşlarımızda bağış toplamaya devam ediyoruz.

UNICEF’in ve gönüllülerinin bölgede etkilenen çocuklar ve aileler için hayati bir cankurtaran halatı sağlamaya devam etmelerine yardımcı olacak olan 400.000 Sterlin’in üzerinde bağışta bulunarak nezaket ve cömertlikleri için şimdiden bağışta bulunan tüm müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Türkiye ve Suriye’deki depremler.

Manchester Havalimanı Genel Müdürü Chris Woodroofe şunları ekledi:

“Bu yeni hizmet, gezginler için harika bir haber. easyJet, bu yaz buraya, Manchester’a ek bir uçak yerleştireceğini zaten duyurdu ve rota ağının genişletilmesi, yaşam maliyeti baskılarına rağmen bölgemizde eğlence amaçlı seyahat talebinin gücünü gösteriyor.”

Türk Kültür ve Enformasyon Dairesi Müsteşarı Arzu Kahraman Yılmaz, şunları söyledi:

“İstanbul uzun zamandır İngiliz ziyaretçiler arasında popüler bir destinasyon olmuştur ve easyJet’in Manchester’dan kalkan yeni rotasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu canlı şehirde kendilerini kültüre kaptırmak isteyenler arasında popüler olacağına eminiz”

UNICEF’in acil durum çağrısına uçak içi bağışlar şu anda easyJet uçuşlarında herhangi bir para biriminde yapılabilir ve doğrudan UNICEF’in bölgedeki 24 saat acil durum müdahalesini desteklemeye gidecektir.

UNICEF, Suriye’de çocukların ve ailelerin acil ihtiyaçlarını desteklemek için malzeme ve hizmetler seferber ediyor. UNICEF, Türkiye’de kritik acil durum malzemelerini harekete geçirdi ve etkilenen bölgelerdeki çocukların güvenli alanlara tahliyesini sağladı.

easyJet, Birleşik Krallık’tan Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya kadar 135’ten fazla varış noktasına 464’ün üzerinde rota sunan 19 Birleşik Krallık havalimanına hizmet vermektedir. easyJet’in Birleşik Krallık ağı hakkında daha fazlasını keşfetmek ve rezervasyon yaptırmak için easyJet.com adresini ziyaret edin.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika