spot_img
spot_imgspot_img
12.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Dünya havacılığının liderleri 2023’te Türkiye’de buluşuyor

Seçtiklerimiz

Cumhuriyetin 100. yılında dünya havayolu liderleri IATA toplantısı için Türkiye’de buluşacak. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 79. Yıllık Olağan Genel Kurulu Toplantısı Türkiye’de gerçekleşecek.

Cumhuriyetin 100. yılında dünya havayolu liderleri IATA toplantısı için Türkiye’de buluşacak.Ev sahipliği Pegasus Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek.

2023’te Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı olması nedeniyle IATA Yönetim Kurulu Üyeleri genel kurul toplantısı Türkiye’de gerçekleşmesine sıcak baktılar.Bu sene Doha’da gerçekleşen IATA genel kurulunun önce Şangay’da yapılması planlandı.

İki ay önce Çin’de artan COVID-19 vakaları ve uygulanan katı kurallar toplantının Doha’ya kaymasına sebep oldu. Gelecek seneki toplantının ise Moskova’da yapılması planlanıyordu.Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle, yeni rota Türkiye olarak belirlendi.

Yarın Doha’da başlayacak olan 78. IATA genel kurulunda Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Mehmet Nane, IATA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi devralacak.

Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te, IATA’ya ilk Türk Başkan olan Mehmet Nane önderliğinde genel kurul toplantısı ikinci defa Türkiye’de gerçekleştirilecek. En son 2008 yılında İstanbul, IATA’nın Yıllık Olağan Genel Kurulu Toplantısına ev sahipliği yapmıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika