spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

Daha ucuza nasıl uçabilirsiniz?

Seçtiklerimiz

       

 

       

HowStuffWorks isimli internet sitesinde yer alan habere göre, seyahat masrafları yükselirken sadece bilet fiyatları artmıyor. Yükselen yakıt fiyatları ve son birkaç yıldaki kötü yönetim gibi nedenlerden dolayı, yolcular havayolunun artan maliyetlerine katlanmak zorunda kalıyor. Önceleri havayolu şirketleri ücretsiz olarak meşrubat ve yemek hizmeti sunuyordu, artık bu tür hizmetleri parayla sunuyorlar.

       

Ayrıca, havayolları sadece bazı bagajlar için para alırken bazı havayolu şirketleri, bagajı olan veya bagajını uçağın içindeki kabine koyan yolculardan ücret alacağını açıkladı.

       

Eğer gerçekten para biriktirmek istiyorsanız, bu masrafları dikkate almanız ve makul bilet ücretleriyle alışveriş yapmanız gerekiyor.

       

Ne zaman en uygun fiyatlı uçak bileti alabilirsiniz?

       

Uçak bileti ücreti aramak için bazı web siteleri, yolculuk ücretinizin tahmini olarak hesaplıyor. Expedia tarafından oluşturulan Trend Tracker, 2 yıllık süre içinde en düşük bilet ücretini bulmanız için kalkış zamanı ve yeri bilgilerini sisteme girmeniz yetiyor.

       

Tatil dönemlerinde fiyatlar artıyor. Hattına göre değişmesine rağmen, genellikle yaz sezonu sonrasında sonbahar, şubat tatili sonrasındaki ilk bahar ayları doluluk oranları daha düşük olduğu için bu dönemde uçak biletleri düşüyor. İnternet’ten fiyat araştırması yapın. Bazı havayolu şirketleri, yolcularını önce internet sitesine yönlendiriyor. Sitede havayolunun vereceği fiyattan çok daha ucuz seçenekler ortaya çıktığında fırsatı kaçırmayın ve hemen biletinizi alın.

       

 

       

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika