spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Salı, 20 Şubat 2024

Corendon Airlines Filosunu Genişletmeye Devam Ediyor

Seçtiklerimiz

Corendon Airlines, yeni nesil Boeing 737-8 uçağını Seattle’daki fabrikadan teslim aldı. Corendon Airlines Filosunu Genişletmeye

Gökyüzündeki 18. yılını geride bırakan Corendon Airlines, ileri teknolojik özelikleri ile daha verimli operasyonlar ve yolculara daha konforlu uçuş olanağı sağlayan Boeing 737-8 uçağı ile filosunu yenilemeye devam ediyor.

Hollanda, Belçika, Almanya, Avusturya, İngiltere, Polonya gibi birçok Avrupa ülkesinden, başta Türkiye olmak üzere Yunanistan, İspanya ve Mısır’daki popüler tatil destinasyonlarına operasyonlarını sürdüren ve düzenlediği direkt uçuşlarla uluslararası bir tatil havayolu konumuna gelen Corendon Airlines, 19. sezonunda filosunu gençleştirmeye devam ediyor.

7 ADET BOEING 737-8 CORENDON RENKLERİYLE GÖKYÜZÜNDE OLACAK

Haziran ayında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin gerçekleştirdiği “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” araştırmasının 2022 listesinde en çok hizmet ihracatı yapan 8. firma olan ve gerçekleştirdiği başarılı uçuşlar ve operasyonlar ile Avrupa’da ve ülkemizde adından söz ettiren Corendon Airlines, filosuna bir yeni uçak daha ekledi.

Boeing’in Renton fabrikasında üretilen ve Seattle’daki teslimat merkezinden direkt olarak teslim alınan TC-MKG tescilli Boeing 737-8 model uçak, Corendon Airlines filosunun en genç üyesi oldu.

Filosuna kattığı fabrika çıkışlı uçaklar ile filosunu gençleştirmeye devam eden Corendon Airlines, geçtiğimiz yıl teslim aldığı yeni uçaklar ile birlikte toplamda 7 adet Boeing 737-8’in sahibi oldu. Corendon Airlines Filosunu Genişletmeye

Havayolu bu uçaklarda kullanılan ileri teknoloji sayesinde hem operasyonlarını daha verimli şekilde gerçekleştiriyor hem de yolculara üst düzey konfor ve daha sessiz bir uçuş sunuyor.

%15 daha az yakıt tüketimi ve daha düşük karbon emisyonu sağlayan yeni nesil uçaklar ayrıca %40 daha düşük gürültü ayak izi ile de Corendon Airlines’ın sürdürülebilirlik ve çevre koruma politikalarına katkı sağlıyor.

İLK KULLANAN HAVAYOLU CORENDON AIRLINES OLMUŞTU

İlklerin havayolu olarak bilinen ve her yıl milyonlarca insanı en popüler tatil merkezlerine taşıyan Corendon Airlines, 2018 yılında filosuna kattığı ilk Boeing 737-8 ile Türkiye’de ve Hollanda’da bu modeli kullanan ilk havayolu olmuştu.

TOPLAMDA 37 UÇAK İLE OPERASYONLARINI SÜRDÜRÜYOR

Corendon Airlines 2023 sezonunda, Malta tescilli iştiraki Corendon Airlines Europe ve Hollanda bayraklı Corendon Dutch Airlines ile birlikte filosunda tamamı Boeing 737 serisi olan 37 uçak ile operasyonlarını sürdürüyor.

Corendon Airlines, yenilenen filosu ve genişlettiği uçuş ağı ile başarılı operasyonlarına önümüzdeki sezonlarda da devam edecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika