spot_img
spot_imgspot_img
18 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

Corendon Airlines Almanya pazarına girdi

Seçtiklerimiz

Antalya 2014 yaz sezonu için Almanya pazarına sağlam bir giriş yapmaya hazırlanan Corendon Airlines, başta Der Touristik olmak üzere pazarın en güçlü tur operatörleri ile yaptığı işbirlikleri sonucunda Antalya’ya getireceği Alman turist hedefini yaklaşık 15 havalimanından 250.000 koltuk olarak belirledi.

11 Nisan 2014’de başlayacağı Almanya operasyonunu ilk olarak Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden Der Touristik’in 8-9 Kasım 2013 tarihinde Dresden’de düzenlediği “Come Closer” isimli fuara katılarak duyuran Corendon Airlines, Alman pazarında ayrıca sektörün en önde gelen operatörlerinden TUI, Thomas Cook, Öger Tours, Schauinsland, All Tours ve FTI ile de çalışacak.
Corendon Airlines, Türkiye için Avrupa’nın en büyük pazarı olan ve 2014’te %15-20 büyümesi beklenen Almanya pazarına girmesi ile birlikte oluşan talep artışını karşılamak için filosundaki uçak sayısını 12’ye çıkardı. Corendon Havayolları, Almanya operasyonu yapan birçok havayolunun aksine uçuşlarında ücretsiz ikram ve 20 kg’a kadar ücretsiz bagaj uygulaması da sunacak.
1600 seyahat acentası ve 700 partnerin katılımıyla Dresden’de düzenlenen “Come Closer” fuarında Der Touristik’in CEO’su Sören Hartmann, Türkiye’den sorumlu Başkan Yardımcıları Rene Herzog ve Rolf-Dieter Maltzahn ile bir araya gelen Corendon Airlines Genel Müdürü Yıldıray Karaer, 2014 itibariyle ilk kez adım attıkları bu birlikteliğin uzun yıllar devam etmesini temenni ettiklerini belirtti ve Türkiye turizmi için iyi bir 2014 sezonu diledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika