spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Çin’den THY’ye ‘pahalı bilet’ soruşturması!

Seçtiklerimiz

Çin Sivil Havacılık İdaresi’nin Türk Hava Yolları (THY) ile ilgili pahalı bilet soruşturması başlattığı ortaya çıktı.

Çin medya kuruluşu Yicai’de yer alan haberde Çin Sivil Havacılık İdaresi’nin Türk Hava Yolları (THY) ile ilgili soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Çinli yetkililer Türkiye-Çin arasında yapılan seferlerde yüksek fiyattan bilet satıldığına dair iddialar üzerine inceleme başlatma kararı aldı.

‘Ekonomi bileti 27 bin euro’ iddiası!

Çin medyası Yicai’de yer alan haberlerde Çinli makamların, Çin ile Türkiye arasındaki anlaşmaların bozulup bozulmadığını inceleyeceği kaydedildi.

İddiaya göre, İstanbul-Guangzhou arasındaki uçuşlarda ekonomi sınıfı bilet fiyatlarının 27.700 euro olduğu, business sınıfı biletlerin ise 35 bin euroya yakın olduğu belirtildi.

Anlaşmaya aykırı

Sözcü’nün aktardığına göre, iki ülke arasında yapılan anlaşma kapsamında Çin ve Türkiye hükümetlerinin bilet fiyatları konusunda hemfikir olması ve her iki yönetimin de onaylaması gerektiği belirtilirken olay uluslararası basında da geniş yer buldu.

Çin medyasında yer alan haberlerde THY’nin Londra ve Şangay arasındaki biletleri Kovid-19 salgınından sonra 1800 euroya sattığı hatırlatıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika