spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Cibuti Havayolları Dickinson ile faaliyete başladı

Seçtiklerimiz

Cibuti Havayolları ünlü metal müzik grubu Iron Maiden’ın vokalistliğini de yapan pilot Bruce Dickinson’ın yönetiminde tekrar faaliyetlerine başladı.
 
Cibuti resmi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 2002 yılında iflas ederek seferlerine son veren Cibuti Havayolları’nı Dickinson’un başkanı olduğu İngiltere kökenli Cardiff Havacılık Şirketi tekrar aktif hale getirdi.
 
Yeniden kurulan Cibuti Havayolları ilk seferini Somali’nin Somaliland özerk bölgesine gerçekleştirdi. Cibuti’den Somaliland’ın başkenti Hergasa’ya 6 ton kargo yükü götürdü.
 
Cibuti Havayolları’nın kargo taşımacılığının yanı sıra yakın bir zaman içerisinde yolcu taşımacılığına da başlayacağı bildirildi. Şirketin bölgede kargo taşımacılığı yapması ile birlikte dünyada stratejik öneme sahip olan Cibuti Limanı’nın yükünün hafifleyeceği bildiriliyor.
 
Cibuti Havayolları’nı yöneten Dickinson Iron Maiden Grubu’nun vokalistliğinin yanısıra solo albümler de yapıyor. Aynı zamanda pilot, yayımcı, yazar, senarist ve eskrimci de olan Bruce Dickinson dünyanın en önemli heavy metal vokallerinden biri olarak kabul ediliyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika