spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Brüksel Havalimanı’nda Grev Sürüyor

Seçtiklerimiz

Belçika’da Brüksel Havalimanı’nda devam eden grev nedeniyle çok sayıda uçuş iptal edildi.
 
Brüksel Havalimanı yetkililerinden yapılan açıklamada, havaalanlarında yolcu ve yolcu bagajlarını taşımakla yükümlü olan Aviapartner firmasında devam eden grev nedeniyle Brüksel Havalimanı’nda bugün gerçekleşmesi planlanan 630 uçuştan 110 tanesinin iptal edildiği duyuruldu.
 
Açıklamaya göre hiçbir yolcunun geceyi havalimanında geçirmekten zevk duymayacağını ifade eden bir yetkili, "Geceyi havalimanında geçirecekler konusunda bize herhangi bir talep olmadı.

Bu yüzden havalimanı içerisine yatak kurmadık. Ancak çok sayıda yolcu, kendi inisiyatifleri doğrultusunda geceyi havalimanında geçirdiler" şeklinde konuştu.

 
Grev nedeniyle yolcuları havalimanına gitmeden önce, havayolu şirketleriyle iletişime geçmelerini ve uçuş hakkında bilgi istemelerini öneren yetkili, kalkış terminalinde gereksiz bir kalabalığın mutlaka önlenmesi gerektiğini ve bu sebeple uçuşların mutlaka evden sorgulanmasının faydalı olacağını belirterek, uçuşlarını bekleyen yolcuların da zor duruma düşürülmemeleri konusunda uyardı.

Havalimanındaki grev sebebiyle çok sayıda yolcunun kaderi belli olmazken, TUI Fly havayolu şirketi, bagaj taşıma işlemlerinin kendi personeli tarafından yapılacağını duyurdu.

 
Çok sayıda uçuşların iptal edilmesine sebep olan grevin en kısa zamanda sona erdirilmesi amacıyla sendikalarla havaalanı yönetiminin masaya oturmaları bekleniyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika