spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

British Airways’in İzmir uçuşları başladı

Seçtiklerimiz

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways tarafından Londra Heathrow Havalimanından düzenlenen uçuşlara ev sahipliği yapmaya başladı.
 
TAV’dan yapılan açıklamaya göre, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Londra Heathrow Havalimanı arasında British Airways’in düzenlediği karşılıklı direkt uçuşlar başladı.
 
British Airways’in Londra Heathrow’dan bugün saat 13.45’te Airbus A320 ile Adnan Menderes’e ilk uçuşuyla gelen 166 yolcu ve uçuş ekibi çiçeklerle karşılandı.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, Adnan Menderes Havalimanının ülkenin en önemli turizm ve ticaret kentlerinden olan İzmir’in dışarıya açılan kapısı olduğunu bildirdi.
 
Balcı, "Havalimanımızdan yurt içi ve yurt dışında direkt uçuş sayısının artırılması için yoğun şekilde tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda, beş yıl aradan sonra yeniden uçuş ağımıza katılan British Airways’in Londra Heathrow uçuşlarına başlamasından mutluluk duyuyoruz." ifadelerini de kullandı.
 
British Airways, 7 Mayıs-29 Ekim 2016 tarihleri arasında Londra Heathrow’dan cumartesi günleri karşılıklı direkt uçuşlar düzenleyecek.
 
Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlarda toplam 50 havayolu şirketiyle 28 ülkede 92 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Havalimanı 2015 yılında 12,1 milyon yolcuya hizmet sunarken yaklaşık 80 bin uçuşa ev sahipliği yaptı.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika