spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Boeing, Kuljit Ghata-Aura’yı Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesinin yeni Başkanı olarak atadı

Seçtiklerimiz

Ghata-Aura, Boeing’de daha önce Dubai ve Londra’da Avrupa, Rusya, İsrail, Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’yı kapsayan liderlik rolleri üstlendi.

Ghata-Aura, son olarak Teksas eyaletinin Plano kentinde Boeing Satış Sonrası Hizmetler Baş Hukuk Müşaviri olarak görev aldı.

Boeing, Kuljit Ghata-Aura’yı, Suudi Arabistan hariç, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) yeni Başkanı olarak atadığını duyurdu. Ghata-Aura, yeni görevine 30 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlayacak.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde daha önce çalışmış olan ve yeni pozisyonundaki faaliyetlerini Dubai’den sürdürecek olan Ghata-Aura, şirketin tüm bölge faaliyetlerine liderlik edecek.

Ghata-Aura ayrıca Boeing’in en büyük ticari, savunma ve satış sonrası hizmetler müşterilerinin de bulunduğu bu bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek ve uygulamaktan da sorumlu olacak.

Öncesinde, yaklaşık altı yıl boyunca Boeing’in Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinden sorumlu hukuk müşaviri olarak görev alan Ghata-Aura, yeni görevinde şirketin iş ve sektörel ortaklık fırsatları ile güvenlik ve sürdürülebilirlik girişimlerinin yanı sıra devletle ilişkiler ve sosyal sorumluluk projelerini de yürütecek.

Ghata-Aura, Boeing’in bölgedeki varlığını genişletip, müşteriler ve diğer ortaklarla ilişkilerini güçlendirerek.

Ghata-Aura, dokuz yılı aşkın süredir bölgede görev aldıktan sonra Boeing’ten ayrılan Bernie Dunn’ın yerine bu pozisyona getirildi.

Boeing International Başkanı Sir Michael Arthur, “Kuljit Ghata-Aura’nın Boeing Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) yeni Bölge Başkanı olarak atanmasını duyurmaktan son derece memnuniyet duyuyorum.

Kuljit, uzun süre çalıştığı Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesi dâhil olmak üzere, Boeing’in en önemli pazar ve faaliyetlerinden kazandığı büyük tecrübeyi bu role taşıyacak.

Boeing’in bu bölgede büyümesini sürdürmek için Kuljit ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyacağım. Boeing’in META bölgesindeki varlığının genişlemesine son yedi yılda yaptığı katkılarından ötürü Bernie’ye teşekkürlerimizi sunuyor ve kendisine başarılar diliyoruz,” dedi.

Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki varlığı uzun yıllara dayanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Güney Afrika, Mısır, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da ofisleri bulunan Boeing’in aynı zamanda bölgede birçok sektörel ve akademik ortaklığı bulunuyor. Günümüzde dünyanın en hızlı büyüyen ticari uçak pazarlarından biri olan bölgenin savunma ihtiyaçları da hızla artıyor.

Ghata-Aura, “Böylesine önemli bir rolle Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesine geri dönmekten ve çalışma arkadaşlarımla yeniden bir araya gelmekten dolayı son derece heyecanlıyım.

Boeing için büyük önem taşıyan ve en hızlı büyüyen pazarlardan biri olan bu bölgede, paydaşlarımızla ortaklıklar kurmaya devam edeceğiz. Benzersiz fırsatlar sunan bu bölgede Boeing’in güçlü bir varlığı mevcut.

Bölgenin havacılıkta daha da yükselmesine destek olmak için bölge devletleriyle ve müşterilerimizle yakın çalışma içinde olacağız,” dedi.

Boeing’e 2010 yılında katılan Ghata-Aura, Avrupa, Rusya, İsrail, Hindistan ve META bölgesinde olmak üzere, şirket bünyesinde çeşitli liderlik rolleri üstlendi.

Boeing Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın yaklaşık altı yıl boyunca bölge hukuk müşavirliğini yürüten Ghata-Aura, ayrıca, 2015-2016 yıllarında Boeing Birleşik Arap Emirlikleri pazar geliştirme direktörü olarak görev aldı.

Oxford Üniversitesi’nden mezun olan Ghata-Aura, Boeing’e katılmadan önce, uluslararası birleşme ve satın almalar alanında faaliyet gösteren büyük bir uluslararası şirketin ortağıydı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika