spot_img
spot_imgspot_img
8.5 C
İstanbul
Perşembe, 29 Şubat 2024

Boeing, 787 Hayal Turunu Çin’de Başlattı

Seçtiklerimiz

Boeing 787 Dreamliner, dünyanın en hızlı büyüyen havacılık ve seyahat pazarlarından biri olan Çin’deki merkezinde başlangıcını yaparak Pekin Uluslar arası Merkez Havaalanı’na iniş yaptı. Bu ayrıca tamamen yeni jetle dün genelinde altı ay boyunca sürecek olan Hayal Turu’nun başlangıcını da belirtiyor.

Uçak, Çin müşterilerinin, ortaklarının, hükümet memurlarının ve medyanın devrimsel teknolojiyi deneyeceği ve yolcuların yenilikleri ilk helden deneyimleyebileceği Pekin, Guangzhou ve Haikou’daki duraklarla 4 Aralık’tan 11 Aralık’a kadar Çin’de olacak.

ZA 003 Uçağı ilk olarak uçuş testi için kullanıldı ama daha sonra 787’nin kapasitesini ve özelliklerini gösterebilmesi için yeniden düzenlendi.

Bileşik materyallerden yapılan Boeing 787 Dreamliner, uzun mesafeli uçuş gerçekleştirme kapasitesine sahip ilk orta büyüklükteki uçak ve bu, havayollarına halk tarafından tercih edilen yeni, duraksız güzergahlar başlatmasına izin verecek. Yenilikçi teknolojilerin bir sonucu olarak, uçak benzersiz işletim ekonomisi, yakıt verimliliği ve yolcu konforu sunuyor. Uçağın özgün kapasitesine kanıt olarak, 800’den fazla 787, 50’den fazla havayolu tarafından sipariş edildi.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika