spot_img
spot_imgspot_img
9.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Bayraktar, Kızılelma’nın dönüş yolculuğunu paylaştı

Seçtiklerimiz

Teknoloji lideri ve BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’e veda eden Kızılelma’nın Çorlu’daki Akıncı uçuş eğitim merkezine dönüş yolculuğuna dair görüntüleri paylaştı.

Sosyal medyada büyük beğeni toplayan paylaşımda, Kızılelma ile TCG Anadolu’nun aynı karede yer aldığı görüntüler de yer aldı.

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023 kapsamında sergilendi.

TEKNOFEST’in son bulmasıyla Kızılelma, Çorlu’daki akıncı uçuş eğitim ve test merkezine geri döndü. BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar dönüş rotasına ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Bayraktar, paylaşımında “Cepheden yediğin bu rüzgar, omuzluktan seni döven bu dalgalar, bu seyrüsefer, bu uçuşlar… Asırlardır bağımsız yaşadın, gök vatan’ında hür, mavi vatan’ında özgür kalasın diye” ifadelerine yer verdi.

Kızılelma dönüş yolunda, Çanakkale Boğazı’ndan geçen TCG Anadolu gemisiyle de aynı karede görüntülendi. Kızılelma’nın TCG Anadolu’yu selamladığı anlar Bayraktar Akıncı TİHA’nın kamerasına yansıdı.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, o anları “TEKNOFEST’ten yuvaya dönüşte, kol uçuşundaki Akıncı’nın gözleri film kesiti gibi bir enstantane yakaladı” ifadeleri ile paylaştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika