spot_img
spot_imgspot_img
24.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Azur Air Süresiz Kadro Dışı Kaldı

Seçtiklerimiz

Anex Tour’un havayolu şirketi Azur Air’in Almanya uçuşlarını durdurmasının ardından ortaya çıkan ‘iflas mı etti?’ söylentilerine Anex Tour Avrupa Satış Temsilcisi Levent Altunkalem’den yanıt geldi.
 
Altunkalem, “Almanya’da Azur Air ile Anex Tour’u bir tutmak yanlış. Geçen yıl Azur Air’den kaynaklanan birçok kaos yaşandı. Bu yüzden biz de uçuş partnerimizi değiştirdik, halen SunExpress, Eurowings, Ethiad, Corendon gibi havayolu şirketleri ile çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
 
Azur Air ile çalışmalarını durdurduktan sonra başka havayolu şirketleri ile çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Altunkalem şunları söyledi:
 
Süresiz kadro dışı
 
Geçen sene Azur Air’den kaynaklanan birçok kaos olunca sadece süresiz olarak gidiş geliş işlemlerini durdurduk. Yani Azur’un sadece Almanya faaliyetleri durdu. Belirli bir süre uçmayacak. Herhangi bir zaman dilimi yok.

Yeniden uçuşlarının başlaması önümüzdeki yıla veya daha sonrasına da olabilir. Futbolda bir deyim vardır; süresiz kadro dışı kaldı diye. İşte bu tip bir uygulama söz konusu. Uçuşların durması iflas göstergesi değildir. Biz hali hazırda SunExpress, Eurowings, Ethiad, Corendon gibi havayolu şirketleri ile operasyonlarımızı sürdürüyoruz.”

 
Sektörde Anex Tour ve Azur Air’in bir tutulduğunu, bu yüzden bazı yanlış anlaşılmaların ortaya çıktığını ifade eden Levent Altunkalem sözlerine şöylme devam etti:
 
İflas yok
 
Ortada ‘insolvent (iflas etmiş)’ diye bir söylenti var. Böyle olsaydı ‘biz iflas ettik, başınızın çaresine bakın’ derdik. Ancak böyle bir şey olmadığı için Almanya’daki yolcularımızı yolda bırakmayarak Azur’un kodu altında Onur Air tabanlı operasyonlarımıza devam ediyoruz.

Onur Air’den koltuk alabildik, çünkü onlarda müsaitlik vardı. Azur için daha önceden alınmış biletleri şimdi Onur Air uçuruyor. Hiçbir mağduriyet yok. Bundan sonra da herşey normal seyrine dönecek. Buraya gelen acentelerimize de durumun böyle olmadığını anlatıyoruz.”

 
Altunkalem, 2020’de Anex Tour-Avusturya ve Anex Tour-Hollanda operasyonlarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika