spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

Avrupa’nın korkulu rüyası Emirates

Seçtiklerimiz

Avrupa genelindeki tüm havayolu şirketleri özellikle de Ortadoğulu şirketlerin artan rekabeti nedeniyle yoğun baskı altında bulunuyor.

       

Rekabet özellikle de Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Emirates havayolu şirketi nedeniyle kızışıyor. Çünkü Asya gibi kazanç getiren uzak mesafe seferleri daha uygun fiyatlara arz eden Emirates, Avrupalı rakiplerinin işlerini de baltalamış oluyor.
       
        Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin ise bir yandan kurumsal müşteri alanında güçlenirken, diğer yandan da Oneworld havacılık birliğine bağlanmış durumda. Bu birliklerin faydaları özellikle de uzun yol seferlerinde öne çıkıyor.

       

Bu sayede şirketler yolcularına bilet satışlarında ve bagaj konularında farklı seçenekler sunabiliyor. Bu tarz havacılık birliklerinin en büyüğü, Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın da dahil bulunduğu Star Alliance. Star Alliance’ın müdürü Jaan Albrecht, "Latin Amerika ve Afrika kıtalarını yüksek büyüme oranlarına sahip olarak değerlendiriyoruz" düyerek, birliğin neredeyse dünyanın her yerinde temsilcisi olduğunu ancak yine de büyümekte olan bazı bölgelerle ilgilendiklerini ifade etti

       

Air News Times

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika