spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Aviation Capital Group’tan 20 adet A220 ve 40 adet A320neo Ailesi için sözleşme

Seçtiklerimiz

Tokyo Century Corporation’a ait olan küresel uçak kiralama şirketi Aviation Capital Group (ACG), 5’i A321XLR olmak üzere 40 adet A320neo Ailesi uçağı için kesin sözleşme ve 20 adet A220 için mutabakat zaptı imzaladı.

ACG CEO’su ve Başkanı Thomas Baker, “İlave A220 ve A320neo   Ailesi  uçakları ile portföyümüzü genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Bu en son teknoloji uçaklar, havayolu müşterilerimize mevcut en modern ve yakıt tasarruflu uçakları sunmak için ACG’nin stratejik hedefini güçlendirecek” dedi.

Airbus Ticaret Müdürü ve Airbus International Başkanı Christian Scherer, “Siparişler, dünyanın önde gelen uçak varlık yöneticilerinden biri olan ACG ve Tokyo Century Group tarafından tek koridorlu ürünlerimiz adına sevindirici bir onayıdır. Ayrıca, A220’nin ticari havacılık alanında giderek daha fazla talep edilen bir uçak ve yatırım olduğunu güçlü bir şekilde doğruluyor. Hem A220 hem de A320neo Ailesi uçaklarını tercih etmelerinden dolayı ACG’yi tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

A220, 100-150 kişilik pazar segmenti için özel olarak üretilmiş tek uçaktır ve en son teknoloji aerodinamik, yeni nesil malzemeler ve Pratt & Whitney’in en yeni PW1500G dişli turbofan motorlarını bir araya getirıyor. Önceki nesil uçaklara göre %50 daha az gürültü ayak izi ve koltuk başına %25’e kadar daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra endüstri standartlarına göre yaklaşık %50 daha az NOx emisyon salınımı ile A220, bölgesel ve uzun mesafe operasyonları için mükemmel bir uçaktır.

A320neo Ailesi, şimdiye kadarki en başarılı ticari uçak ailesidir ve %99,7 operasyonel güvenilirlik oranına sahiptir. A320neo Ailesi, yeni nesil motorlar ve Sharklet kanatçıklar da dahil olmak üzere en son teknolojileri bir araya getirirken, tüm sınıflarda sağladığı benzersiz konforun yanı sıra Airbus’ın standart 18 inçlik koltuk genişliğini ekonomi sınıfında sunuyor. A320neo Ailesi, operatörlere yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarında en az %20 azalma sağlar. A321XLR versiyonu, 4,700nm’ye kadar daha fazla menzile sahiptir. Bu, A321XLR’ye 11 saate kadar uçuş süresi sağlarken yolcular, seyahatleri süresince A320 Ailesine en son kabin teknolojisini getiren Airbus’ın ödüllü Airspace kabin tasarımından yararlanabilecek.

Bu yeni siparişler, Airbus’ın yakın zamanda hayata geçirdiği milyonlarca dolarlık sürdürülebilir havacılık geliştirme fonu ESG’yi desteklemektedir.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika